CZWARTKI Z BAJKĄ...

CZWARTKI Z BAJKĄ

   

 MIĘDZYNARODOWE CZWARTKI Z BAJKĄ...

Uczestniczki międzynarodowego programu Wolontariat Europejski Paula (Estonia),  Beline (Francja) i Salome (Gruzja)  przez trzy kolejne czwartki  prezentowały dzieciom z klas młodszych, w swoim ojczystym języku rodzime opowieści. Słuchacze mogli poznać bogactwo świata baśni i różnorodność językową.

 

Celem tych spotkań, poza bezsprzecznym rozwijaniem wrażliwości na piękno literatury, poznanie nowych krajów i ich kultur, było uświadomienie dzieciom konieczności nauki języka angielskiego, za pomocą którego była możliwa komunikacja z naszymi gośćmi i zrozumienie czytanych przez nich tekstów.

 

Paula, Belize i Salome z dużym entuzjazmem wzięły udział w naszym projekcie. Poza spotkaniami bajkowymi z młodszymi dziećmi, uczestniczyły w zajęciach języka francuskiego i angielskiego jako native speakers,  umożliwiając uczniom klas starszych prowadzenie „żywej” konwersacji (niezwykle cenne doświadczenie).

 

Panie podczas ogólnopolskiego spotkania uczestników programu, przedstawiły liderom programu Wolontariat Europejski  projekt Czwartki z bajką. Ta sama prezentacja zostanie przez nie przedstawiona podczas wizyty w Londynie.

  

Po powrocie z Wielkiej Brytanii nasi goście zadeklarowali chęć udziału w obchodach Święta Niepodległości, który jest przygotowywany wspólnie przez uczniów naszej szkoły oraz Chór Szczygiełki.

Iwona Kucharek

 

 

autor © 2011 rap

 

STRONA GŁÓWNADRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOŚWIETLICA

WSPIERAMY

REALIZOWANE PROJEKTYCZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAFRSE COMENIUSPIERWSZAKI

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

SOCRATES-COMENIUSMY SCHOOL IS COOL