CZWARTKI Z BAJKĄ    

  "PRACOWNIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Mikołajki to jeden z dni najbardziej lubianych i oczekiwanych przez dzieci. Właśnie z tej okazji my nauczyciele prowadzący akcję „Cała Polska czyta dzieciom” przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych uczniów klas 0 – III. Oczywiście była to bajka, ale bajka niezwykła, bo czytali ją przebrani za Mikołaja nauczyciele, bo dotyczyła ona zbliżającego się okresu świątecznego, bo towarzyszyła jej muzyka, a autorem jej był sam Walt Disney. Jednak przede wszystkim była ona upominkiem dla wszystkich dzieci.

Mikołajki to pierwszy zwiastun  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tematyka zajęć szkolnych, rekolekcje, dekoracja klas i korytarzy, udział w różnych akcjach charytatywnych - to także działania związane ze świętami. Stąd po przeczytaniu bajki pt „Pracownia św. Mikołaja” Pan Dyrektor uroczyście ogłosił okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w roku szkolnym2011/12 za rozpoczęty!

Wyraził także nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach szkolnych, realizować go będą uczniowie z wielkim sercem i wzajemną życzliwością. Przypominać ma  im o tym sylwetka Mikołaja zawieszona na gazetce szkolnej.

Ewa Zielińska I Halina Kolasińska

 

 

autor © 2011 rap

 

STRONA GŁÓWNADRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOŚWIETLICA

WSPIERAMY

REALIZOWANE PROJEKTYCZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAFRSE COMENIUSPIERWSZAKI

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

SOCRATES-COMENIUSMY SCHOOL IS COOL