VII SPOTKANIE SZKÓŁ PATRONACKICH

  ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

   

  

 MIŃSK MAZOWIECKI 2012

W maju 2012 roku już kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych, do których zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Żandarmerii Wojskowej „Żandarm” oraz Komendę Główną Żandarmerii Wojskowej.

Spotkanie szkół patronackich ŻW to impreza integracyjna dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Rywalizacja w zawodach sportowych odbywa się corocznie na terenie Jednostki Wojskowej Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej została zaproszona po raz pierwszy na II spotkanie szkół patronackich ŻW na wniosek ówczesnego Komendanta Komendy Głównej w Warszawie Pana generała Jana Żukowskiego.

W dniach 18-19 maja 2012 r. czterdziestu sześciu uczniów z klas III, IV i V godnie reprezentowało naszą szkołę, zdobywając wysokie miejsca medalowe w różnorodnych konkurencjach sportowych min: rzut granatem (I miejsce Sebastian Świątek), strzelanie z karabinku pneumatycznego (I miejsce Szymon Koziński), rzut piłką lekarską (II miejsce Sebastian Światek), rzuty osobiste do kosza (II miejsce Agata Barszcz), przeciąganie liny (III miejsce), gra w „Dwa ognie” (III miejsce), tor przeszkód (II miejsce).

W ramach imprezy odbywają się także konkursy plastyczne o Żandarmerii Wojskowej. W tegorocznej edycji zwycięzcami okazali się także uczniowie naszej szkoły. I miejsce zajął Krzysztof Kamiński z klasy 3 „a”, a II miejsce Aniela Tarkowska z klasy 3 „b”.

W tym roku, w kategorii szkół podstawowych, rywalizowały ze sobą trzy szkoły: SP z Poniatowej, SP z Grudziądza i po raz pierwszy SP z Warszawy.

W sobotę, tradycyjnie po piątkowych zmaganiach, nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej po stolicy. Przemierzając uliczki Starego Miasta obejrzeli pomnik Małego Powstańca, Syrenki Warszawskiej, Zamek Królewski oraz Pałac Prezydencki. Kilka godzin spędzili na fascynującej wizycie w Centrum Nauki Kopernik, podczas której mogli skonfrontować swoje wiadomości z działaniami praktycznymi z różnych dyscyplin naukowych.

Iwona Kucharek

 

 

autor © 2012 rap

 

STRONA GŁÓWNADRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOŚWIETLICA

WSPIERAMY

REALIZOWANE PROJEKTYCZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAFRSE COMENIUSPIERWSZAKI

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

SOCRATES-COMENIUSMY SCHOOL IS COOL