REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 POGADANKA BEZPIECZNE WAKACJE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Aby wakacje były bezpieczne

W dniu 9 czerwca 2014 roku funkcjonariusze policji z Opola Lubelskiego przeprowadzili pogadankę z uczniami z klas IV i VI Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej pod hasłem: „Bezpieczne wakacje”. Prelekcja miała na celu przygotowanie dzieci i młodzież do bezpiecznego spędzenia czasu poprzez promowanie bezpiecznych zachowań.

Mundurowi ukazywali młodym ludziom codzienne zagrożenia oraz kształtowali w nich właściwe postawy pozwalające na uniknięcie wielu niebezpieczeństw. Poruszali między innymi tematykę bezpiecznego poruszania się po drodze i podróżowania, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu (w tym nad wodą, na wsi) oraz zachowania się w obliczu zagrożenia. Uwrażliwiali słuchaczy, jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. Zalecali ostrożność podczas dokonywania zakupów za pośrednictwem Internetu. Ostrzegali przed przygodnymi znajomościami, które mogą doprowadzić do nieszczęścia. Na koniec spotkania policjanci rozdali broszury pt. „Bezpieczne wakacje”.

Mam nadzieję, że uczniowie we właściwy sposób wykorzystają przekazane im informacje i ostrzeżenia, a tym samym zapobiegną tragedii.

Anna Ćwiklak

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014