REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZNA DROGA DO I ZE SZKOŁY

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 26.01.2018 r.

W dniu 09 stycznia 2018 r. w budynku Gimnazjum odbyły się prelekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej dla klas IV „e” i IV „d” ze Strażnikiem Miejskim z Nałęczowa panią  Magdaleną Partyką-Żydek.

Pani Magda zapoznała uczestników, czym zajmuje się Straż Miejska oraz jakie realizuje zadania. W szczególności zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci i młodzież, które mogą wystąpić w drodze do i ze szkoły oraz sposoby ich zapobiegania.

Funkcjonariuszka podkreśliła istotną rolę kasków, które niejednokrotnie ratują zdrowie i życie. Uświadomiła, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, które powodują w porze wieczorowo-nocnej lepszą widoczność dla kierowców, a co za tym idzie, zwiększają bezpieczeństwo. Mundurowa przypomniała kodeks postępowania w czasie zimy. Ostrzegała słuchaczy jakie konsekwencje niesie za sobą nierozważne zachowanie.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski, które od razu przypięli do swoich plecaków. Mam nadzieję, że we właściwy sposób wykorzystają przekazane im informacje i ostrzeżenia.

 

Opracowanie i zdjęcia Anna Ćwiklak

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018