OTRZĘSINY KLAS I 2006

 

 

 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IMIENIA STEFANA ŻEROMSKIEGO W PONIATOWEJ

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2006/07 społeczność uczniowska postanowiła przyjąć w swe szeregi tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, czyli pierwszoklasistów. Dla nich ten rok jest wyjątkowy, bowiem muszą zostawić zabawki, a wziąć tornister i książki, i otworzyć „ciekawą księgę świata”, którą jest nauka. O to,  by ten rok mile zapamiętali i nie bali się szkoły, lecz ją polubili zatroszczyli się członkowie Samorządu Szkolnego wraz z opiekunkami Paniami: Mariolą Lisowską, Hanną Długosz, Sylwią Górniak, Magdą Kuśnierską oraz Anną Świst.

6 października 2006 r. postanowili przyjąć kandydatów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, celem sprawdzenia czy nadają się do naszej szkoły.

Pierwszoklasiści musieli wykazać się wieloma umiejętnościami i pokonać różne konkurencje, które pokazywały  ich możliwości sprawnościowe i intelektualne. Nowi uczniowie z łatwością pokonywali wszystkie zadania, które przygotowali dla nich starsi koledzy.

 Nowicjusze musieli uporać się z następującymi zadaniami:

przejście po ławce z książką na głowie,

przeniesienie na łyżce piłeczki pingpongowej,

 

picie soku z cytryny,

bicz kata sprawdzający odwagę,

odcinanie kociego ogona,

głaskanie strasznego zwierzaka w zamkniętym pudełku, oraz wiele zgadywanek, z którymi pierwszoklasiści nie mieli żadnych problemów.

W otrzęsinach czynny udział brała również nowa Pani Dyrektor Iwona Kucharek, która wcale nie gorzej radziła sobie ze wszystkimi konkurencjami.

Wszyscy uczestnicy pomyślnie zdali ten nie łatwy egzamin i zasłużyli na miano uczniów Szkoły Podstawowej w Poniatowej.

Na zakończenie otrzęsin starsi koledzy opowiadali o swoich doświadczeniach  związanych ze szkołą w której przeżyli już 5 lat i zachęcali nowo przyjętych kolegów do nauki i odpowiedzialności za atmosferę w szkole, gdy oni odejdą. Wspominali, że czas spędzony w szkole jest dla ucznia najmilszy i najpiękniejszy.

Na zakończenie imprezy każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom za pomyślne przejście konkurencji otrzęsinowych. Teraz już czeka ich tylko pasowanie na ucznia i już będą pełnoprawnymi członkami naszej szkoły.

Na progu nowego roku szkolnego wszystkim pierwszoklasistom życzymy dobrego samopoczucia w szkole i samych szóstek.

 

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami

 

opracowała Anna Świst

ARTYKUŁY

ARTYKUŁY