ROZŚPIEWANE NUTKI

 

 

„ROZŚPIEWANE NUTKI” w Józefowie nad Wisłą.

W dniu 25 stycznia 2007 r. w Józefowie nad Wisła odbył się II Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem, a zarazem gospodarzem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Józefowie nad Wisłą.

W konkursie mającym na celu pogłębienie przeżyć i refleksji związanych z tajemnicą Narodzenia Jezusa Chrystusa mogły brać udział dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież szkolna. Swoje zdolności i umiejętności muzyczne zaprezentowało 128 uczestników. Wystąpiło 26 solistów, 6 zespołów oraz chór.

 

Do Józefowa  pojechał 11 osobowy zespół „Rozśpiewane Nutki” prowadzony przez mgr Teresę Malinowską.

 

Już podczas próby trema dawała nam się we znaki.

 

Sam występ przebiegł rewelacyjnie! Zadowoleni oglądaliśmy popisy innych zespołów i solistów, ale najmocniej trzymaliśmy kciuki za naszą koleżankę Weronikę Biały. Ona też spisała się na medal!

 

Podczas obrad jury gospodarze zorganizowali poczęstunek i wspólną zabawę. Było naprawdę super!

 

Wreszcie werdykt! Podwójny sukces!

Uczniowie z klasy III A Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej zajęli II miejsce w kategorii - zespoły i chór. Poza tym, nasza koleżanka Weronika Biały - uczennica klasy III A Szkoły Podstawowej w Poniatowej  zajęła III miejsce w kategorii - soliści.

 

Sukces był tym większy, że zarówno zespół, jak i solistka prezentowali utwory konkurując z uczestnikami o wiele starszymi od siebie, między innymi z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie. Organizatorzy zadbali o wszystko: piękną dekorację, miłą atmosferę, pożywny poczęstunek, wspólną zabawę, a nawet nagrody dla każdego uczestnika. Szkoda tylko, że nie uwzględnili rozgraniczeń wiekowych.

 

Wyjazd do Józefowa nad Wisłą, wspólne kolędowanie i miłe wspomnienia utwierdziły nas w przekonaniu, że pojedziemy tam znów za rok!

opracowała: Teresa Malinowska-Szczuka

 

ARTYKUŁY

ARTYKUŁY