REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 30.03.2020 r.

Deklaracja Dostępności

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. www.sp.poniatowa.pl

Daty publikacji i aktualizacji

 Data publikacji strony internetowej: 2004-09-01

 Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-26

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • Zawartość nie wyświetla się i nie działa tak samo w każdej orientacji ekranu.

  • Część z publikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.

  • Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych.

  • Większość rozwiązań technicznych strony jest oparta o schematy wykonane przed 2018, które mogą generować potencjalne problemy z dostępnością niektórych elementów strony.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Strona internetowa obsługuje standardowe skróty klawiaturowe przeglądarek internetowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Marek Goralski, marek_g0@poczta.onet.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 81 820 4679. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/.

Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, ul. Szkolna 9, 24 -320 Poniatowa. Szkoła od 1 września 2019 r. funkcjonuje w dwóch budynkach (ul. Szkolna 8, Szkolna 9).

Do budynku (Szkolna 9) prowadzą trzy wejścia. Wejście główne od ul. Szkolnej i 3 wejścia techniczne: od ulicy Harcerskiej, od boiska Orlik i od tyłu szkoły przy sali gimnastycznej. Do wejścia głównego prowadzą schody. Przy schodach do wejścia głównego z prawej strony umieszczona jest platforma dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony ulicy Szkolnej.

Bezpośrednio przed wejściem głównym do budynku nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsce parkingowe zlokalizowane jest przy budynku szkoły (ul. Szkolna 8).

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Do każdej osoby z niepełnosprawnością, po zgłoszeniu się do Sekretariatu zostanie skierowany pracownik obsługi, który zapewni odpowiednie wsparcie w załatwieniu sprawy.

Dla osób na wózkach dostępny jest hol główny, korytarz i wszystkie pomieszczenia na parterze budynku. Obecnie budynek jest w remoncie. W projekcie przewidziana jest winda od strony ulicy Szkolnej.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Do budynku (Szkolna 8) prowadzi pięć wejść. Wejście główne od ul. Szkolnej (parter), wejście dla uczniów od ul. Szkolnej (przyziemie), 3 wejścia techniczne od budynku OSiR, od Przedszkola Miejskiego i tyłu budynku od dawnej kotłowni. Do wejścia głównego prowadzą schody. Przy schodach z prawej strony umieszczona jest platforma (winda) dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Windę (platformę) obsługuje portier pełniący dyżur na zmianie. Dla gości przeznaczone są oba wejścia od ulicy Szkolnej w zależności od załatwianej sprawy.

Bezpośrednio przed wejściem głównym do budynku wyznaczono miejsce parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Sekretariat znajduje się na parterze po prawej stronie od wejścia głównego.

Do każdej osoby z niepełnosprawnością, po zgłoszeniu się do Sekretariatu zostanie skierowany pracownik obsługi, który zapewni odpowiednie wsparcie w załatwieniu sprawy.

Dla osób na wózkach dostępne są pomieszczenia w całym budynku. W budynku jest winda od strony patio.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących

W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2020