REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SEEING AND READING THE VALUE            ERAZMUS+ 2016/2018

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 09.12.2017 r.

W dniach 25-29 września 2017 r. odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich, biorących udział w projekcie Erasmus+KA2 „Seeing and Reading the Values”.

Tym razem spotkanie miało miejsce w rumuńskim mieście Konstanta, które leży nad Morzem Czarnym i jest największym miastem handlowym kraju. W pobliżu Konstanty leży słynny kurort Mamaia.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Gospodarze przygotowali bardzo interesujący program wizyty, który obfitował w wiele atrakcji. Pierwsze dwa dni spędziliśmy w Scoala Gimnaziala nr 38 „Dimitrie Cantemir”, gdzie obejrzeliśmy pracownie, obserwowaliśmy  zajęcia dydaktyczne, a także program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły goszczącej. W trakcie wizyty mieliśmy okazję uczestniczyć w międzynarodowej konferencji „Generosity in the Context of European Value – a premise of Educational System”. Ciekawym punktem programu była wycieczka przez historyczną krainę rumuńską Dobrogea. W regionie Dobrudża znajduje się Delta Dunaju, rezerwat przyrody wyznaczony przez Unesco jako „Rezerwat Biosfery”. Rejs po Delcie Dunaju umożliwił nam wgląd w obfitość dzikiej przyrody oraz obejrzenie tradycyjnych wiosek rybackich. Kolejna, przedostatnia już wizyta w ramach Programu Erasmus+ odbędzie się w chorwackiej miejscowości Slatina.

 

Aldona Chabros-Rożalska

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017