REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SPOTKANIE AUTORSKIE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 18.04.2018 r.


16.04.2018 r. w naszej Szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panem mjr rez. pil. Arkadiuszem Pilchem. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w niecodziennej lekcji historii. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Szkoły Mirosław Plandowski, który powitał gościa.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Autor opowiadał o swojej przygodzie z lotnictwem oraz pisarstwem. Jest twórcą opowiadań, powieści, dramatów, wierszy, bajek i piosenek. Ilustruje swoje utwory. Jest autorem odznak wojskowych jednostek, w których służył 9 plm, Pracowni Urządzeń Treningowych w WSOSP i 4 SLSz. Swoje zdolności plastyczne wykorzystał do zaprojektowania okładki książki. Pan A. Pilch prezentował powieść pt. „Legenda Dywizjonu 303”. Temat ten jest autorowi bliski bo w młodości latał na myśliwcach typu LIM i MIG. To powieść o polskich lotnikach, którzy po klęsce wrześniowej dotarli do Wielkiej Brytanii. Zacięcie walczyli z przeważającymi siłami Luftwaffe. Jest to książka historyczna poświęcona lotnictwu. Ujmuje trudny temat w dramatyczny i wzruszający sposób. W przystępnej formie autor przekazał uczniom wiedzę dotyczącą swojej twórczości.

Uczniowie klasy I d podziękowali miłemu gościowi za prezentację swojego dzieła i piękne dedykacje. Była to wspaniała lekcja historii o polskim lotnictwie.

 

Opracowała Ewa Bijak

Fot. Ewa Bijak i Rafał Pastwa


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018