REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 POLSKA TO MY

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 24.11.2017 r.

11 listopada 2017 roku w Centrum Kultury Promocji i Turystyki odbył się Koncert Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Piosenki patriotycznej „Polska to My”. Jego celem było upowszechnianie inicjatywy oraz twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru, kształtowanie postawy patriotycznej, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie i piękno ojczystego języka.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Do etapu szkolnego przystąpiło 25 dzieci z klas IV – VII. Zaprezentowały one bardzo szeroki repertuar: od XIX-wiecznych polskich wierszy patriotycznych po współczesne, mniej znane utwory. Uczniowie wykazali się  dobrą dykcją, odpowiednią interpretacją utworu i szczególnym wrażeniem artystycznym. Jury w składzie: Jolanta Markuszewska, Iwona Karabela i Bożena Socha zakwalifikowało do kolejnego etapu 8 uczniów. Wzięli oni udział w eliminacjach gminnych, które odbyły się 9 listopada 2017r. w CKPiT w Poniatowej. Rywalizowali z wykonawcami z całej gminy i gmin ościennych. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces, gdyż aż pięcioro z nich zostało finalistami  konkursu.  Były to uczennice: Zuzanna Giza z kl. IV „a”, Katarzyna Michalczyk z kl. IV „b”, Zuzanna Borowińska z kl. VI „b”, Dorota Gołębiowska z kl. VI „c”, Milena Wójtowicz z kl. VII „b”. Reprezentowały one naszą szkołę w dniu Święta Niepodległości podczas koncertu finałowego przed władzami miasta i licznie zgromadzoną publicznością.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Iwona Karabela, Jolanta Markuszewska


 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017