REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 06.12.2018 r.

Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich” Józef Piłsudski

23 listopada 2018r. nastąpiło w naszej szkole uroczyste podsumowanie Projektu edukacyjnego „DLA NIEPODLEGŁEJ”. Autorami tego nowatorskiego patriotycznego projektu są nauczyciele Zespołu Humanistycznego: Iwona Karabela, Jolanta Markuszewska, Marta Sołdaj, Monika Wnuk, Mirosław Plandowski i Ewa Żukowska. Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim uczczenie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragnęliśmy ponadto rozbudzać u uczniów uczucia patriotyczne, rozwijać kulturę słowa i ich wrażliwość muzyczną oraz  rozpowszechniać literaturę i pieśni patriotyczne różnych epok.

W ramach projektu zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy wiele działań. Nauczyciele bibliotekarze zorganizowali konkurs poetycki na wiersz o tematyce patriotycznej adresowany do klas VI – VIII oraz Konkurs literacki na najpiękniejsze życzenia dla ojczyzny dla klas VI. Ponadto w listopadzie biblioteka szkolna zamieniła się w KOMNATĘ NIEPODLEGŁOŚCI, w której na czytelników czekało wiele niespodzianek: tematyczne wystawy, konkursy, rebusy.

W dniu 9 listopada odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Niepodległości, w czasie której wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu DLA NIEPODLEGŁEJ. Gremialne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez ponad 500 osób wywarło na wszystkich niesamowite wrażenie.

Kolejnym działaniem w ramach projektu była wystawa prac plastycznych „Bohaterowie Niepodległej”, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielek historii. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat najbardziej zasłużonych dla ojczyzny bohaterów narodowych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r.

Z kolei nauczyciele języka polskiego zorganizowali dwa konkursy adresowane do klas IV-VIII: Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „OJCZYZNO MA” oraz Konkurs Piosenki Patriotycznej. Przesłuchania odbywały się w ciągu dwóch dni, gdyż cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Do obu konkursów przystąpiło łącznie ponad 100 uczniów. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów, gdyż poziom prezentacji był bardzo wysoki. Zwycięzcy obu konkursów mieli okazję zaprezentować się społeczności szkolnej w czasie niecodziennych lekcji historii, które były zwieńczeniem naszego projektu.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W dniu 23 listopada odbyły dwie wyjątkowe lekcje historii. Pierwsza lekcja – „Ku wolności” – adresowana była do starszych uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Poniatowej – Pan Paweł Karczmarczyk oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej – Pani Aneta Poniatowska. Montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacjami multimedialnymi obrazującymi niezwykłą drogę Polski do Niepodległości wywarł niezapomniane wrażenie, zarówno na młodzieży, jak i na zaproszonych gościach.

 

Druga lekcja zatytułowana „Porozmawiajmy o niepodległości” przeznaczona była dla uczniów klas IV – V. Obie lekcje zakończyły się testem skierowanym do publiczności, a będącym sprawdzianem  wiedzy uczniów z historii naszej ojczyzny. Laureaci obu konkursów otrzymali nagrody, które będą stanowić dla nich pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia. W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować p. Leszkowi Kramkowi za pomoc w wyłonieniu laureatów i cenne rady udzielane uczestnikom konkursu pieśni patriotycznej. Dziękujemy również p. Ani Sawickiej i Marioli Lisowskiej za stworzenie nastrojowej dekoracji oraz wszystkim nauczycielkom języka polskiego, które przygotowały uczniów do konkursu.

 

Na zakończenie pragniemy jeszcze gorąco podziękować naszym sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczniów: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej, p. Grzegorzowi Wosikowi oraz p. Grzegorzowi Zburzyńskiemu.

 

Koordynatorzy projektu: Iwona Karabela, Jolanta Markuszewska


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018