REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 DZIEŃ KOBIET 2020

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 10.03.2020 r.

Biblioteka szkolna w ramach obchodów Dnia Kobiet przygotowała wystawę przypominającą sylwetki pań zasłużonych w dziedzinie literatury, które za swe osiągnięcia na niwie pisarskiej otrzymały nagrody Nobla.

Z okazji święta pań powrócono na chwilę do twórczości znanych poetów: K.I. Gałczyńskiego. J. Tuwima. A. Mickiewicza. Przy bibliotece pojawiła się gazetka przypominająca najpiękniejsze i najbardziej znane strofy o kobietach.

Odbyła się również akcja świętowania Dnia Kobiet z Pippi Langstrumpf - znaną również jako Pippi Pończoszanka. Każda dziewczyna mała czy duża, która zadbała tego dnia o ekstrawagancką fryzurę i strój nawiązujący do stylu bohaterki, odwiedziła bibliotekę i wypożyczyła książkę, otrzymała słodki upominek.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W ten sposób postanowiliśmy przypomnieć bohaterkę znanej pisarki Astrid Lindgren, dziewięcioletniego rudzielca z charakterystycznymi, sterczącymi warkoczami i mnóstwem piegów, która ze względu na niepowtarzalny styl życia, jak na tak młodą osóbkę, każdemu z nas zapadła głęboko w pamięci.

Dlaczego wszyscy ją tak bardzo lubimy?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Pippi pomaga nam zrozumieć świat dzieci i dorosłych. Robi wszystko to, na co czasami mają ochotę dorośli, ale w porę przypominają sobie, że już nie są dziećmi.

Jej przesłanie brzmi: jeśli nie robisz nikomu krzywdy, możesz żyć jak chcesz! To cenna lekcja dla nas wszystkich.

Marta Sołdaj, Wiesława Sudy, Anna Stola

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2020