REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2019/2020

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 01.02.2020 r.


Koniec semestru to czas podsumowań, dlatego też chcielibyśmy przedstawić działania Samorządu Uczniowskiego w tym okresie.

 1. Wybór przedstawicieli do samorządu uczniowskiego

W roku szkolnym 2019/2020 w pracę samorządu zaangażowana jest zdecydowanie większa grupa uczniów naszej szkoły. Jak zawsze we wrześniu dokonaliśmy wyboru Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekunów Samorządu wśród nauczycieli nas uczących. Wyniki do Rady nie mogły nikogo zaskoczyć, gdyż wszystkie miejsca zostały zajęte przez uczniów klas VIII. A oto one: Przewodnicząca: Aleksandra Laśkiewicz (klasa VIII c), Zastępca: Daniel Przybycień (klasa VIII b), Sekretarz: Aleksander Tarajko (klasa VIII b), Skarbnik: Maciej Oćwieja (klasa VIII c)

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W obecnym roku szkolnym rola opiekunów samorządu przypadła następującym nauczycielom: Pani Joannie Niezgodzie, Pani Iwonie Palecznej oraz Pani Joannie Wolskiej. W naszych działaniach będzie nas również wspierała Pani Urszula Gierczak – nasz szkolny psycholog.

 2. Poczet sztandarowy

Poczet sztandarowy, jak co roku reprezentuje naszą szkołę w ważnych wydarzeniach szkolnych i pozaszkolnych. W skład pocztu wchodzą uczniowie klas ósmych, a ich opiekunem jest jeden z nauczycieli będących opiekunem samorządu. W tym roku szkolnym zaszczyt uczestnictwa w poczcie sztandarowym przypadł następującym uczniom: Bartłomiejowi Dobraczyńskiemu z klasy VIII c, Aleksandrze Laśkiewicz z klasy VIII c, Aleksandrze Orzeł z klasy VIII a

W pierwszym semestrze roku szkolnego poczet sztandarowy uczestniczył w następujących uroczystościach: Ślubowaniu klas I – październik 2019r., Jubileuszu 70-lecia naszej Szkoły – październik 2019r., Obchodach Dnia Odzyskania Niepodległości.

 3. Dzień Chłopaka w naszej szkole

Jak co roku Samorząd Uczniowski zadbał również o męską część naszej szkoły. W dniu 30 września naszych kolegów przywitały plakaty specjalnie przygotowane na tą okazję, jak i życzenia składane przez żeńską część Samorządu. Aby umilić chłopcom ten dzień wszyscy dostali małe słodkie co nieco, a w klasach zaś prezenty przygotowane przez koleżanki. I żeby tradycji stało się za dość, w dniu 3 października odbyła się dyskoteka z okazji święta naszych Panów.  Wszyscy świetnie się bawili, dobre humory nie opuszczały nas do końca zabawy i z niecierpliwością czekamy na następne.

 4. Udział Samorządu w przygotowaniach do Jubileuszu 70-lecia Szkoły

W wielkim wydarzeniu, jakim był Jubileusz 70-lecia naszej Szkoły nie mogło zabraknąć również udziału Samorządu. W ramach przygotowań do obchodów Jubileuszu przygotowaliśmy tablicę informacyjną, na której znalazły się zdjęcia z najważniejszymi wydarzeniami z naszej działalności. Członkowie Samorządu zaangażowali się również w przygotowania dekoracji auli, braliśmy udział w uroczystym apelu, jak i byliśmy obecni jako poczet sztandarowy. Były to niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

 5. Dzień Życzliwości

Jak co roku – w dniu 21 listopada – w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Już od wejścia do szkoły, Samorząd Uczniowski witał wszystkich uśmiechem i cukierkami. Drzwi sal lekcyjnych przyozdabiały plakaty wykonane wspólnie przez uczniów różnych klas. Powstało wiele bardzo oryginalnych prac z ważnymi przesłaniami. We wszystkich klasach przeprowadzono również głosowanie na Króla i Królową Życzliwości, czyli na osoby najbardziej uprzejme wobec innych. Czasami wybór był trudny, ale każda klasa spisała się na medal i mogliśmy poznać najmilszych uczniów naszej szkoły. Z okazji tego święta w naszej bibliotece uruchomiono także Pocztę Życzliwości, gdzie można było przesłać miłe słowo dla ucznia bądź nauczyciela. Coroczne obchody Dnia Życzliwości mają pokazanie uczniom, jaką moc mają miłe gesty i słowa, a także mają zachęcić ich do szerzenia dobra. Amelia Czempińska

 6. Andrzejki

Andrzejki to kolejna okazja na wspólną zabawę w naszej szkole. Wszystkie klasy, które chciały kontynuować tradycję tego dnia mogły spotkać się wspólnie we własnych klasach. To był czas poświęcony na tradycyjne wróżby, wspólną zabawę i słodki poczęstunek. Po emocjach związanych z wróżbami wszyscy udaliśmy się do auli, aby już w większym gronie świętować to wydarzenie. Tańcom i wspólnej zabawie nie było końca, a my mamy nadzieję, że nie była to ostatnia zabawa w naszej szkole.

 7. Akcje charytatywne

W ramach działań Samorządu Uczniowskiego wzięliśmy udział w akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole. Zaangażowaliśmy się w dwie większe akcje, które miały miejsce na terenie naszej szkoły i na terenie naszego miasta. Pierwszą z nich była zbiórka karmy dla schroniska w Puławach. We współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zbieraliśmy karmę, koce i inne rzeczy, które następnie zawieźliśmy do schroniska. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogły poprawić los czworonożnych przyjaciół.

Kolejną akcją, w którą zaangażowaliśmy się była Ogólnopolska Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Wraz z nasza opiekunką Panią Joanną Niezgodą zbieraliśmy żywność, która została przekazana potrzebującym rodzinom z naszej gminy. Była to już kolejna edycja, w której wzięliśmy udział i na pewno nie ostatnia.

 8. Mikołajki w naszej szkole

W dniu 6 grudnia naszą szkołę tradycyjnie odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Chociaż tego dnia w naszej szkole było nas niewiele, to jednak każdy z nas ucieszył się z tej wizyty. Mikołaj, dla każdego grzecznego ucznia, znalazł coś w swoim wielkim worze. Nawet Ci mniej grzeczni mieli okazję na małe co nieco od naszego gościa. Wesoła drużyna Świętego Mikołaja zawitała także do Pań Dyrektorek i Pana Dyrektora oraz wszystkich pracowników szkołyNa koniec swojej wizyty Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok.

 9. Dzień Kapcia

Dzień 11 grudnia w naszej szkole został ogłoszony Dniem Kapcia. W tym dniu uczniowie mieli za zadanie zamienienie codziennych trampek na kapcie, a im bardziej oryginalne, tym lepiej. Dzień ten był również okazją do poznania, jak bardzo zintegrowani jesteśmy, bowiem klasa, w której największa liczba uczniów przyszła w kapciach mogła wygrać „Dzień bez pytania”. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się klasa VI a, w której 23 osoby miały na nogach kapcie. Klasa ta pozostawiła daleko w tyle konkurencję, ponieważ w klasie, która zdobyła II miejsce tylko 11 osób założyło kapcie. Zwycięzcom gratulujemy a pozostałe klasy zachęcamy do udziału w kolejnych konkurach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

 

 

Joanna Niezgoda,  Iwona Paleczna, Joanna Wolska, Urszula Gierczak

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2020