PODRÓŻE DO JESIENIOLANDII    

„Kto powiedział, że jesień jest smutna, że ma kolor szarego płótna,

że jej wcale nie widać we mgle? Kto to wszystko powiedział?”

My nie!

Klasa III d dnia 03 listopada 2010r. udowodniła, że jesień to pora roku interesująca i ciekawa. Przekonała, że warto o tej porze roku mieć „oczy i uszy otwarte”. Zobaczyć bogaty wachlarz jesiennych kolorów, posłuchać szumu wiatru, szelestu liści, stukania deszczu.

Ruch, taniec, śpiew, muzyka ukazały jesień, jaką rzadko dostrzegamy kryjąc się w szalikach, płaszczach, pod parasolami.

Apel przeznaczony dla uczniów klas 0-III naszej szkoły w pełni odsłonił uroki królestwa Pani Jesieni w podróży pociągiem do Jesieniolandii. Odwiedziliśmy Lasolandię, Ogrodolandię, Pogodolandię, Zwierzolandię i Kalenda-rzolandię. Każda kraina dostarczyła nowych wrażeń, utrwaliła  wiadomości.  Całość zakończył jesienny polonez i konsumpcja pełnych witamin jabłek od Pani Jesieni. Widowisko muzyczne zostało gorąco przyjęte. Aplauz widowni świadczył o dobrej wspólnej zabawie i był podziękowaniem dla artystów z klasy III d.

 

Ten szkolny musical tak bardzo się spodobał, że uczniowie otrzymali propozycję ponownego występu. Przedstawili, więc 05.11.2010 r. powyższy program przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej. Następnie 18.11.2010 r. zaprezentowali się seniorom w Centrum Kultury Promocji i Turystyki.

Artystyczne ujęcie jesiennego tematu bardzo podobało się przedszkolakom, o czym świadczyło ogromne zainteresowanie, aktywne włączanie się w przebieg widowiska oraz żywiołowe i spontaniczne brawa.

Seniorzy zaś z uśmiechem i dużą aprobatą powrócili do lat dzieciństwa. Z uwagą obejrzeli przedstawienie i z przyjemnością uczestniczyli w każdym punkcie programu.

Gorące brawa, serdeczne słowa podziękowania były dowodem, że jesienne widowisko słowno-muzyczno-taneczne spodobało się i trafiło w gusta widzów niezależnie od wieku.

  

Ciekawe i barwne przebrania dzieci, kolorowe dekoracje (plakaty, łańcuchy z liści, balonowe drzewa, jesienne koszyki) oraz wystawa plastyczna pt. „Jesień w różnych odsłonach” stanowiły piękne uzupełnienie jesiennego przedstawienia.

projekt opracowały:

scenariusz: Barbara Kania, Halina Kolasińska

strona plastyczna: Halina Kolasińska

strona muzyczna: Barbara Kania

 

 

autor © 2010 rap

 

STRONA GŁÓWNADRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

WSPIERAMY

REALIZOWANE PROJEKTYROZWINĄĆ SKRZYDŁAFRSE COMENIUSZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMA

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAŚWIETLICAHARCERSTWO

SOCRATES-COMENIUSMY SCHOOL IS COOL