ŚWIĘTA Z PLUSZAKIEM  

ARTYKUŁY

Już od 3 lat w naszej szkole organizujemy Święto Misia. Podejmując się jego realizacji założyliśmy sobie, że co roku będzie ono miało inną formę. W roku ubiegłym było to przedstawienie kukiełkowe pt. Kubuś Puchatek uczy dobrego zachowania.

W tym zaś roku warsztaty plastyczne.

Ich organizacja przebiegała w następujący sposób.

Szóstego grudnia przystąpiliśmy do realizacji zadań związanych z tym przedsięwzięciem. Każda z pań klas 0-3 podczas zajęć najpierw zapoznała dzieci z tematem warsztatów. Następnie przedstawiła materiały dotyczące historii  pluszowego misia, które miały za zadanie zachęcić uczniów do uczestnictwa i wytworzyć odpowiednią motywację do twórczego działania. Kolejnym etapem było zorganizowanie miejsca pracy, aby dzieci miały możliwość wybrania techniki plastycznej i potrzebnych materiałów. W trakcie zajęć uczniom towarzyszyły nagrania z piosenkami oraz fragmentami literatury, których oczywiście bohaterem był pluszowy miś.

Pragniemy dodać , że w warsztatach uczestniczyły również przedszkolaki . Koordynatorem tych działań w placówce przedszkolnej była Pani Dorota Szydłowska, a w naszej szkole były Panie Halina Kolasińska i Ewa Zielińska.

Punktem kulminacyjnym organizowanych warsztatów była wystawa plastyczna. Twórcze poszukiwania i zaangażowanie uczniów i przedszkolaków zaowocowało pięknymi pracami.

Różnorodność technik plastycznych:

- techniki rysunkowe

- techniki malarskie

- wycinanki

- origami

- collage

dały wspaniały efekt końcowy.

Wernisaż wzbudził duże zainteresowanie uczniów , nauczycieli i rodziców. Drugie piętro przez krótki okres czasy stało się piękne i niepowtarzalne. Duża ilość ciekawych prac plastycznych, estetycznie zaprezentowanych była wspaniałym elementem dekoracyjnym naszej szkoły.

opracowanie Halina Kolasińska i Ewa Zielińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor  © 2004 rap