Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

KONKURSY

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

Eliminacje gminne

W poniedziałek 31 marca 2008 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.

W tym dniu współzawodniczyły ze sobą następujące trzyosobowe drużyny z: Dąbrowy Wronowskiej, Kolonii Poniatowej, Kowali, Kraczewic, Niezabitowa i Poniatowej.

Uczestnicy konkursu: rozwiązywali test wiedzy, udzielali pierwszej pomocy pod czujnym okiem pielęgniarki szkolnej, która po każdym wystąpieniu drużyny udzielała wskazówek dotyczących właściwego opatrywania ran i jeździli po miasteczku ruchu drogowego.

Jury w składzie: p. S. Piłat - st. post. Policji, p. B. Hysa - pielęgniarka szkolna, wiceburmistrz z naszej Gminy Krzysztof Brzeziński i p. M. Mroczkowski,  oceniało zespoły w poszczególnych konkurencjach.

Po podsumowaniu wszystkich etapów zwyciężył team ze szkoły z Poniatowej w składzie: Burzyński Rafał z kl. VI, Dacka Rafał z kl. V i Janik Jakub z kl. VI, których przygotowywałam do tego turnieju. Nagrody propagujące bezpieczne poruszanie się po drodze otrzymały nie tylko zwycięskie drużyny i szkoły, ale również wszyscy zawodnicy turnieju. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju, ich opiekunowie i sędziowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, upamiętniające ten dzień.

 

Eliminacje powiatowe

 

Po zmaganiach gminnych w  Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych przyszła kolej na eliminacje powiatowe, w których wzięli udział również uczniowie ze szkół gimnazjalnych. Odbyły się one 17 kwietnia 2008 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Opolu Lubelskim.

W ten deszczowy i dżdżysty dzień, zmierzyły się ze sobą drużyny trzyosobowe z 4 szkół podstawowych i 4 gimnazjów z powiatu opolskiego. Naszą drużynę, którą przygotowywałam, reprezentowali uczniowie ww. z eliminacji gminnych.

Uczestnicy rozwiązywali test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy, wykazywali się umiejętnością bezpiecznego kierowania rowerem podczas pokonywania: toru przeszkód i wylosowanej przez siebie trasy po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

 

Test oraz jazda rowerem po miasteczku drogowym nie sprawił większych kłopotów naszej drużynie. Po tych konkurencjach drużynowo zajmowaliśmy I miejsce. Niestety tor przeszkód i w tym roku okazał się zbyt trudny dla naszej drużyny.

Po podsumowaniu wszystkich etapów turnieju w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Józefowie n/ Wisłą, a w kategorii gimnazjów – drużyna z Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim. Nasz team przywiózł do szkoły puchar i dyplom za zajęcie III miejsca.

Myślę, że w przyszłym roku równie godnie będziemy reprezentować naszą szkołę.

 

 

 

 

opracowała  mgr Anna Ćwiklak

 

 

autor  © 2004 rap