X Jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych

 

STRONA GŁÓWNAINTEGRACJA

W dniu 3 grudnia 2008 roku odbył się X Jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną SONI.

Klasa V C (integracyjna) po raz kolejny wzięła udział w tym przeglądzie. W tym roku uczniowie wystąpili z przedstawieniem pt. „Ananasy z naszej klasy”.

Motto przeglądu „Mała scena duża radość” w pełni odzwierciedla atmosferę panującą podczas wszystkich występów. Była to parada zespołów teatralnych i estradowych osób niepełnosprawnych, którzy bawiąc się i przeżywając swój występ – bawili innych i dawali im niecodzienne przeżycia – pozytywne wibracje.

Jednocześnie to także spotkanie wychowawców, terapeutów i wolontariuszy, zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Po podsumowaniu Jubileuszowego przeglądu uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy muzyce. Mali artyści mieli jeszcze w sobie dużo energii, której mógłby pozazdrościć nie jeden dorosły.

Każdy z uczestników przedstawienia otrzymał upominek oraz słodycze. Dla szkoły otrzymaliśmy komplet gier edukacyjnych, które będą służyć dzieciom podczas zajęć wyrównawczych i rewalidacyjnych.

opracowanie Iwona Paleczna

 

 

autor © 2004 rap