RAPORT MEDUZY   

 

PŁYWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PONIATOWEJ

Na jesieni 2008 r. bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy z naszej szkoły. Po wygraniu Igrzysk na szczeblu gminnym i powiatowym (indywidualnie i w sztafetach) udanie wystartowali  w zawodach rejonowych w Puławach. Sztafeta dziewcząt zajęła drugie miejsce (dwie pierwsze awansują do finałów wojewódzkich) przegrywając z puławską „trójką” o 0,02s czyli o przysłowiowy paznokieć. Nie udało się więc obronić mistrzostwa rejonu zdobytego w ubiegłym roku ale na osłodę pozostał nowy rekord szkoły i ZWYCIĘSTWO sztafety chłopców (pierwsze w historii naszych startów) również z nowym rekordem.

W konkurencjach indywidualnych (do finałów wojewódzkich awansuje pierwsza trójka) mistrzostwo rejonu w stylu klasycznym wypływała, bijąc rekord szkoły, Ola Chwaszczewska. Wicemistrzami rejonu, z nowymi rekordami naszej szkoły, zostali  Dominika Żywicka w stylu grzbietowym i Wojtek Stola w stylu dowolnym. Rekord szkoły i trzecie miejsce wypływał w stylu grzbietowym Kacper Zarzycki. Trzecie miejsce w tym stylu zajęła także Ewelina Kuś. Do awansu niewiele zabrakło Paulinie Zakrzewskiej, która zajęła czwarte miejsce i ustanowiła nowy rekord szkoły w stylu  dowolnym.

Dnia 04 grudnia obyły się w Zamościu Wojewódzkie Igrzyska w pływaniu. W zawodach tych nasze sztafety zgodnie uplasowały się na szóstych miejscach, co jest najlepszym osiągnięciem w krótkiej historii poniatowskiego  pływania .  Sztafeta  dziewcząt  w swoim starcie urwała jeszcze jedną sekundę z rekordu szkoły. Skład sztafety dziewcząt: Paulina Zakrzewska, Ola Chwaszczewska, Daria Kotłowska, Oliwia Kowalska, Dominika Żywicka, Ala Kobiałka, Agnieszka Urbańska i Natalia Kot. Sztafeta chłopców pływała w składzie: Kamil Boczuliński, Kacper Zarzycki, Wojtek Stola, Krystian Mróz, Błażej Kuchta, Przemek Krzeszowski, Dawid Dudek  i Jakub Węgorowski. Starty indywidualne skończyły się  miejscami  poza dziesiątką. O pechu może mówić Ola, której przy starcie spadły okularki, a czas z Puław dałby jej bardzo dobre piąte miejsce (skończyło się na jedenastym).

Podsumowując nasze starty trzeba je uznać za bardzo udane. Osiągnięte rezultaty to efekt działalności sekcji pływackiej w naszej szkole. Zdobyte miejsca i ustanowione rekordy są raczej nie do poprawienia przez najbliższe dwa lata (oby nie dłużej).

 

Opracowanie Paweł Tyszkiewicz

 

autor  © 2004 rap

 

SPORT