MÓJ ULUBIONY BOHATER LEKTURY SZKOLNEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STRONA GŁÓWNAKONKURSY

 

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU „MÓJ ULUBIONY BOHATER LEKTURY SZKOLNEJ”

 

Dnia 10 kwietnia 2009 r. Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Poniatowej zgłosiła swoje uczestnictwo w konkursie plastycznym p.t. „Mój ulubiony bohater lektury szkolnej”. Organizatorem konkursu była księgarnia językowa „POLANGLO”, mająca oddział w Lublinie, ul. Kołłątaja 3.

Uczestnictwo ucznia w konkursie polegało na wykonaniu pracy plastycznej na temat „Mój ulubiony bohater lektury szkolnej”. Konkurs organizowany był na terytorium województw lubelskiego i podkarpackiego. Przedmiotem Konkursu był wybór najciekawszej pracy plastycznej wykonanej przez młodzież z klas IV-VI Szkoły Podstawowej.

Konkurs adresowany był do dzieci uczących się języka angielskiego w grupie wiekowej klasy IV-VI Szkoły Podstawowej. Konkurs miał formę pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką malarską na papierze o formacie A3. Każda praca była w czytelny i trwały sposób podpisana – podpis zawierał tytuł pracy, imię i nazwisko autora, nazwę szkoły. Do wszystkich prac z danej szkoły/klasy, p. Beniamin Galicki dołączał zbiorowy formularz zgłoszeniowy.

Prace uczniów, wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi, przekazane zostały do Księgarni Edukacyjnej Polanglo w Lublinie, dn. 10 kwietnia 2009 r.

Komisja Konkursowa, na podstawie przekazanych prac, wyłoniła zwycięzców konkursu. Decyzja Komisji Konkursowej zapadła większością głosów. Komisja wybrała dwanaście prac, które zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Dwanaście nagrodzonych prac posłuży do stworzenia kalendarza na rok 2010, który po opublikowaniu zostanie wysłany do wszystkich uczestników konkursu.

Dwa najwyższe miejsca w konkursie zdobyły prace uczennic klasy VI A Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej:

 I miejsce: praca Alicji Kobiałki „Pinokio w krainie zabawek”

 II miejsce: praca Matyldy Głowackiej „Ewa Tyszkowska”

Obydwie uczennice otrzymają od księgarni „Polanglo” nagrody książkowe.

 Ponadto, wyróżnienie w konkursie zdobyła Sara Popiołek z klasy 4 A.

Otrzyma ona od księgarni „Polanglo” upominek.

Dokładne informacje na temat konkursu i jego wyników można znaleźć na stronie internetowej Spółki z o.o. „Polanglo” http://www.polanglo.pl/Lubelski/index.php?idw=581

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie Beniamin Galicki

 

autor © 2004 rap