Konkurs pod hasłem „Potrafię pomagać i ratować”

 

Dziesięcioletni „ratownicy”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzbogacili się o nowe wiadomości i umiejętności dotyczące ratowania ludzkiego życia. Dzieci brały udział w szkoleniu, oglądały filmy instruktażowe, a przede wszystkim wykonywały ćwiczenia praktyczne pod okiem pań: Bożeny Szeląg i Marii Tatary. Do nauki masażu serca oraz oddechów ratunkowych posłużyły manekiny podarowane Szkole przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W dniu 8 maja 2009 r. drugo i trzecioklasiści uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy prezentowanym przez ratownika medycznego. Uczniowie mieli wówczas możliwość zdobycia nowej wiedzy dotyczącej między innymi postępowania z poszkodowanym w przypadku zakrztuszenia. Oprócz tego mogli utrwalić posiadane już umiejętności i oczywiście pochwalić się nimi przed zaproszonym gościem.

Podsumowaniem akcji był konkurs pod hasłem „Potrafię pomagać i ratować” zorganizowany przez p. B. Szeląg i M. Tatarę, do którego przystąpili wszyscy chętni uczniowie z klas trzecich. Zmagania z trudnym testem sprawdzającym wiedzę i umiejętności udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia życia podjęło 71 osób. W tak licznej grupie znalazło się pięcioro dziesięciolatków, którzy nie popełnili żadnego błędu, zyskując tym samym tytuł laureatów konkursu. Niepokonanymi okazali się: Kacper Bigos, Agata Wiśniewska, Adam Niezgoda, Wiktoria Stachyra i Aleksandra Żywicka. Nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców ufundowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Poniatowej, a wręczenia ich wspólnie z p. Dyrektor Iwoną Kucharek dokonał p. Prezes Piotr Kowalski.

 

Opracowanie  Maria Tatara i Bożena Szeląg

 

autor  © 2004 rap

 

STRONA GŁÓWNAKONKURSY