ZIELONA SZKOŁA    

 BUŁGARIA I TURCJA

W piątek 20 maja 2011 roku grupa 40 uczestników ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej wyruszyła na piątą już wycieczkę „Zielonej Szkoły” do Bułgarii i Turcji. Po długiej podróży przez Polskę, Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię dotarliśmy do malowniczego kurortu turystycznego w Bułgarii – Złote Piaski. Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani w Hotelu Royal. Następny dzień był czasem odpoczynku, kąpieli i plażowania nad Morzem Czarnym. Poniedziałek poświęciliśmy na zwiedzanie: Przylądka Kaliakra, letniej rezydencji królowej rumuńskiej oraz ogrodu botanicznego „Ogród Allacha”. Po południu plażowanie i kąpiele morskie.

We wtorek odwiedziliśmy Warnę i Mauzoleum Władysława Warneńczyka (niestety zamknięte z powodu święta). Tę stratę rekompensowaliśmy oglądając Świątynię Katedralną „Wniebowzięcia Matki Bożej” wybudowanej w stylu neobizantyjskim. Na zakończenie pobytu w Bułgarii, po kąpieli i plażowaniu przyszedł czas na otrzęsiny nowych uczestników Zielonej Szkoły. Po kolejnej, już trzeciej dyskotece w Hotelu Royal udaliśmy się do Turcji - celu naszej wycieczki. Istambuł powitał nas ogromną ilością meczetów. To 15 milionowe miasto zachwyca dźwiękiem śpiewających minaretów. Zwiedzaliśmy Hagia Sofia oraz Błękitny Meczet. Miejscem, którego nie można pominąć jest Grand Bazar. Następnego dnia udaliśmy się do portu aby odbyć rejs statkiem po Cieśninie Bosfor. Ogromną atrakcją było przekroczenie umownej granicy między Europą a Azją i wykonanie w części azjatyckiej wspólnej fotografii. Po ostatnich zakupach żegnamy Istambuł i udajemy się w kierunku Bułgarii do Sofii na nocleg. Po odpoczynku przed nami ostatni punkt programu – zwiedzanie Belgradu – stolicy Serbii. Po zwiedzaniu udajemy się do granicy serbsko-węgierskiej aby zbliżać się do Poniatowej.

Gościnne, słoneczne niebo, koloryt morza oraz nieskończona ilość zabytków pozostaje już tylko na fotografiach i w wielu miłych wspomnieniach.

Czas się żegnać. W niedzielę 29 maja zadowoleni, choć trochę zmęczeni dotarliśmy do naszych domów. 

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


     

                                           

Kierownik wycieczki  - mgr Bożena Szwed

  

 

autor © 2011 rap

 

STRONA GŁÓWNADRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

WSPIERAMY

REALIZOWANE PROJEKTYROZWINĄĆ SKRZYDŁAFRSE COMENIUSZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAPIERWSZAKI

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAŚWIETLICAHARCERSTWO

SOCRATES-COMENIUSMY SCHOOL IS COOL