Konkurs - Bądź zdrowa, Mamo! Zbadaj się

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STRONA GŁÓWNAKONKURSY

 

Relacja z wręczenia nagród i wyróżnień.

W miesiącu maju nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym: „Bądź zdrowa, Mamo! Zbadaj się!”. Głównym celem konkursu była promocja profilaktyki nowotworowej. Posłanki PO: Joanna Mucha i Beata Małecka-Libera ogłosiły go w klasach 1-3 szkół podstawowych. Dzieci miały za zadanie przygotować dla swoich mam laurki na Dzień Matki, wpisując w nie motto kampanii. Autorzy najładniejszych prac z poszczególnych województw pojadą do Warszawy na ogólnopolski finał. Zwycięzca razem ze swoją mamą uda się na wycieczkę do Disneylandu we Francji.

Do projektu przystąpiło 65 uczniów, którzy wykonali prace różnymi technikami.

Spośród nich komisja w składzie: p. Anna Woźniak, p. Joanna Nowakowska i p. Mariola Lisowska wybrała 6 najładniejszych, które zostały wysłane do Lublina.

Osoby, których prace zostały wybrane i zgłoszone do kolejnego etapu konkursu:

1.     Aleksandra Bożym klasa I c

2.     Przemysław Orzech klasa II b

3.     Barbara Górka klasa II d

4.     Kaja Iwaniuk klasa II a

5.     Kacper Cisłak klasa I a

6.     Agnieszka Iwan klasa II c

Pozostałe prace można było oglądać na wystawie, która znajdowała się na I piętrze naszej szkoły.

18 maja ogłoszono wyniki lubelskiej części konkursu. Jedno z wyróżnień dostała uczennica klasy 2 b – Kaja Iwaniuk. Laureatka osobiście odebrała nagrodę. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy szkolnego konkursu: M. Lisowska , J. Nowakowska

 

Relacja z wręczenia nagród i wyróżnień.

SUKCES UCZENNICY Z PONIATOWEJ

18 maja 2009r. był dniem na który czekało wiele dzieci biorących udział w konkursie plastycznym LAURKA - BĄDŹ ZDROWA MAMO, ZBADAJ SIĘ!”.

To właśnie tego dnia o godzinie 11.00 przed głównym wejściem do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przy ulicy Jaczewskiego 7 odbyła się konferencja prasowa, podczas której odbyło się rozstrzygnięcie lubelskiej edycji konkursu. Spotkanie prowadziła dr Joanna Mucha. Pani Poseł  omówiła przebieg konkursu  "Bądź zdrowa, Mamo. Zbadaj się!” w województwie lubelskim i przedstawiła finalistów. 

Ogólnopolski konkurs „Bądź zdrowa, Mamo zbadaj się!” skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-3. Uczestnicy mieli za zadanie narysować laurkę dla swojej Mamy, w której musiało się znaleźć hasło „Bądź zdrowa, Mamo zbadaj się!”. Cały projekt jest częścią inicjatywy „Chrońmy to najcenniejsze”. Maluchy w ten sposób zachęcają swoje mamy do zwrócenia uwagi na swoje zdrowie, przebadania się i prowadzenia badań profilaktycznych. Główną nagrodą jest wspólny wyjazd laureata ze swoją mamą do Disneylandu pod Paryżem. Prace najmłodszych przez trzy ostatnie tygodnie wpływały do biura Posłanki Platformy Obywatelskiej Joanny Mucha, gdzie specjalna niezależna komisja dokonała ich oceny i wyłoniła zwycięzców.                   

Rysunki - laurki dla swoich mam przygotowało 750 dzieci z Lubelszczyzny. Wśród 11 laureatów znalazła się Kaja Iwaniuk uczennica klasy II „a” Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej.

Komisja przyznała jedną pierwszą nagrodę oraz 10 wyróżnień. Podczas konferencji, w obecności kamer, fotoreporterów i zaproszonych gości każda nagrodzona praca została omówiona, a jej autor przedstawiony zebranym i nagrodzony.

Wyróżnioną pracę Kaja wykonała pod kierunkiem swojej wychowawczyni mgr Teresy Malinowskiej - Szczuka, która towarzyszyła uczennicy podczas konferencji prasowej. Nagrodę wręczały Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dr n. med. Elżbieta Starosławska oraz Posłanka Joanna Mucha.

Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie czuli się wyjątkowo. Wzruszająca atmosfera udzielała się wszystkim bo przecież dziecko jak nikt inny potrafi zmobilizować rodziców do działania. Cel konkursu - badania profilaktyczne został osiągnięty, ponieważ żadna z mam obdarowana takim rysunkiem z profilaktycznych badań nie zrezygnuje, a o to właśnie chodzi.

  

Opracowanie Teresa Malinowska-Szczuka, zdjęcia Andrzej Szczuka

w górę

 

autor © 2004 rap