DEUTSCH-WAGEN-TOUR

 

Niecodzienna lekcja języka  niemieckiego

W ramach projektu „Deutsch–Wagen–Tour” odbyły się 5 października 2009 roku nietypowe lekcje języka niemieckiego w naszej szkole.

Inauguracja projektu „Deutsch-Wagen-Tour” w Polsce odbyła się 24 kwietnia 2009 na płycie głównej przed Pałacem Kultury i Nauki. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Realizacja projektu zaplanowana jest na 3 lata.

Szczegóły pod adresem  www.deutsch-wagen-tour.pl

Dzięki wystosowanemu przez Panią Dyrektor zaproszeniu przyjechała do Poniatowej lektorka z różnymi pomocami naukowymi i przeprowadziła zajęcia niemieckiego w klasach III. Prowadząca w niekonwencjonalny sposób starała się przekazać informacje o Niemczech, aby przyczynić się do wzrostu popularności języka niemieckiego wśród uczniów.

Zajęcia rozpoczęły się od nauki przedstawiania się uczniów w języku niemieckim. Potem nastąpiły różne konkursy. Dzięki wielorakim pomocom dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w lekcji. Za dobrze wykonane zadania czekały na nich nagrody.

Język niemiecki w klasie III a i III c.

Po skończonej lekcji wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Po takich ciekawych zajęciach z ochotą rozpoczną naukę języka niemieckiego w kolejnych latach nauki w szkole.

w górę

Joanna Nowakowska

 

 

 

autor  © 2009 rap

 

STRONA GŁÓWNAARTYKUŁY