POKOCHAJMY NASZE DRZEWA

 

Literacki sukces uczniów naszej szkoły

1 października bieżącego roku nastąpiło rozstrzygnięcie literacko – plastycznego konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej „Pokochajmy nasze drzewa” organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim w ramach Międzynarodowego Roku Planety Ziemia. Współorganizatorami konkursu byli WFOŚiGW w Lublinie oraz PFOŚiGW w Opolu Lubelskim, a partnerami zostały: biblioteki publiczne; szkoły podstawowe; gimnazja z terenu Powiatu Opolskiego; Nadleśnictwo Kraśnik; Zarząd Powiatowy LOP w Opolu Lubelskim; Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego; Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego; Muzeum Regionalne w Kluczkowicach. Główne cele tegorocznej edycji konkursu to: kształtowanie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody i konieczności jej ochrony w szczególności drzew, parków i lasów, rozwijanie umiejętności wyrażania piękna za pomocą środków plastycznych i literackich, poznanie najcenniejszych obiektów przyrodniczych w naszym powiecie z wyszczególnieniem zasobów leśnych, zabytkowych parków i drzew pomnikowych.

Finał Powiatowy odbył się w siedzibie Starostwa Powiatowego. Wzięli w nim udział znamienici goście i przedstawiciele najwyższych władz Powiatu Opolskiego, dyrektorzy bibliotek publicznych i szkół, a przede wszystkim laureaci konkursu i ich nauczyciele.

Uczniowie z naszej szkoły odnieśli znaczący sukces już na etapie gminnym, zajmując pierwsze miejsca, zainteresowanych odsyłamy na stronę

http://www.um.poniatowa.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=34&menu=35&artykul=824&akcja=artykul ).

Również w Finale Powiatowego Konkursu zajęli czołowe miejsca. W kategorii wiersz nagrodzono Karolinę Czubę (III miejsce) i Rafała Mastalerza (wyróżnienie), a w kategorii opowiadanie Milenę Matraszek (III miejsce).

Dzieci otrzymały ciekawe nagrody książkowe oraz broszury i foldery o tematyce ekologicznej. Owocem ich pracy stały się także tomiki poetyckie i zbiory opowiadań, które będzie można już niedługo znaleźć na bibliotecznych półkach we wszystkich szkołach biorących udział w tym przedsięwzięciu.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, razem z nimi cieszymy się ich sukcesem i mamy nadzieję, że będą odnosić kolejne, już jako uczniowie naszego gimnazjum.

w górę

Jolanta Markuszewska i Iwona Karabela

 

 

 

autor  © 2009 rap

 

STRONA GŁÓWNAKONKURSY