ŻANDARMERIA UCZY BEZPIECZEŃSTWA

 

W dniu 12 października 2009 r. w progi naszej szkoły po raz kolejny zawitali żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Tym razem przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w drodze z domu do szkoły oraz ze szkoły do domu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego.

Żołnierze przekazali dzieciom wiele cennych rad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze w charakterze pieszego i rowerzysty. Zwrócili szczególną uwagę na właściwe przechodzenie przez jezdnię. Oprócz tego dzieci mogły przypomnieć sobie, jaką postawę należy przyjąć w przypadku zaatakowania przez psa.

Następnie prowadząca przypomniała, że warunkiem bezpiecznej podróży dziecka w samochodzie jest używanie fotelika lub podstawki oraz prawidłowo zapiętych pasów. Dla potwierdzenia tych słów, żołnierze przygotowali pokaz z użyciem specjalnego symulatora. Uświadomiło to uczniom, jak mocno odczuwalne jest szarpnięcie podczas zderzenia samochodu, który porusza się z niewielką nawet prędkością. Kilkoro dzieci miało możliwość „poczuć to na własnej skórze”, bowiem udało im się zasiąść na siedzeniu symulatora.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali w  prezencie odblaskowe opaski na rękę ufundowane przez firmę HEN-BUD. Te niezwykle praktyczne upominki wręczyła uczniom przedstawicielka tejże firmy.

Poniedziałkowe zajęcia były świetną lekcją bezpieczeństwa dla sześcio i siedmiolatków. Choć poruszany temat był im już wcześniej dobrze znany, nie dało się nie zauważyć, z jakim zainteresowaniem chłonęli wiedzę przekazywaną przez „nauczycieli w mundurach”.

w górę

Opracowanie: Maria Tatara

 

 

autor  © 2009 rap

 

STRONA GŁÓWNAARTYKUŁY