AKCJA CHARYTATYWNA W SP PONIATOWA

 

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2009

„Zwykła kromka chleba ma wspaniały smak,

co dzień jej potrzeba, a niektórym brak…” 

słowa: Zbigniew Stawecki

Wzorem lat ubiegłych i w tym roku nasza szkoła włączyła się w organizowaną w całym kraju Wielką Uliczną Zbiórkę Darów.

Akcja organizowana jest przez Społeczny Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2009". Polega na dobrowolnej zbiórce odzieży, obuwia, zabawek, książek, artykułów szkolnych i papierniczych, żywności oraz wszystkiego, co potrzebne jest w domu tuż przed świętami.

W dniu 29 listopada 2009 r. uczniowie naszej szkoły oraz harcerze bardzo chętnie włączyli się w pomoc potrzebującym kolegom i koleżankom. Wspierali ich nauczyciele – wolontariusze tej akcji: Anna Świst, Jolanta Markuszewska, Elżbieta Kuchta, Iwona Paleczna i Anna Sawicka.

Cieszy nas, że uczniowie naszej szkoły nie przechodzą obojętnie obok ludzi potrzebujących i rozumieją potrzebę pomagania innym zgodnie z powiedzeniem, że „bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje…

W całej tej akcji, jak mówi jej pomysłodawczyni, Ewa Dados: „ … nie chodzi jedynie o zebranie odzieży, żywności, czy zabawek, ale także o uwrażliwienie ludzi i danie im szansy czynienia dobra”.

Może trudno uwierzyć w dzisiejszych czasach, że pomaganie innym niesie wielką moc i niejednokrotnie nadaje sens czyjemu życiu. Ale warto tu powołać się na autorytet Anny Dymnej, która powiedziała znamienne słowa, iż:

„Człowiek, jeśli robi coś dobrego drugiemu, robi to dla siebie.

Każdy człowiek powinien być takim egoistą”.

w górę

Opracowanie: Jolanta Markuszewska

 

autor  © 2009 rap

 

STRONA GŁÓWNAARTYKUŁY