FORMY TEATRALNE W SP PONIATOWA

 

 PRZEDSTAWIENIE WIGILIJNE DLA EMERYTÓW 

Dnia 21 grudnia 2009 r. w Centrum Kultury Turystyki i Promocji w Poniatowej dzieci z Koła Teatralnego przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej pod kierunkiem katechetki Anny Świst przygotowały przedstawienie wigilijne dla emerytów z naszego miasta.

Program artystyczny, który zaprezentowały dzieci wzbudził wielkie wzruszenie, wywołał zadumę i przywołał świąteczny klimat.

Seniorzy nie kryli łez zadowolenia i radości, że młodzież szkolna o nich pamięta.

Było poważnie i uroczyście jak przystało na opłatek ale i wesoło. Młodzi artyści przypomnieli zwyczaje bożonarodzeniowe, pośpiewali kolęd, a w pięknej poezji ukazali to, co w święta powinno być najważniejsze dla chrześcijanina, a o czym tak często w natłoku przedświątecznych obowiązków zapominamy.

Myślę, że to spotkanie przypominające tradycje świąteczne ukazało również, że jedną z takich tradycji i to nie tylko świątecznych jest szacunek okazywany starszym, a takie uznanie wyrazili nasi uczniowie przygotowując to przedstawienie.

Nie byłoby ono możliwe, gdyby nie organizatorzy tj. pan Sławomir Stefanek, który zaprosił nas do udziału w tym przedsięwzięciu i oczywiście pan Dariusz Gołofit, który przygotował oprawę muzyczną.

w górę

Opracowanie Anna Świst

 

autor  © 2009 rap

 

STRONA GŁÓWNAARTYKUŁY