ZESPÓŁ SZEŚCIOLATKÓW PREZENTUJE

 

Co ciekawego u przedszkolaków?

Bezpieczny przedszkolak

Jak co roku w miesiącu wrześniu w oddziale przedszkolnym prowadzony jest cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Aby uzupełnić swoje wiadomości w tym zakresie sześciolatki złożyły w dniu 28 września 2009 r. wizytę na Komisariacie Policji w naszym mieście. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć miejsce pracy policjantów, umundurowanie, sprzęt oraz zapoznać się z podstawowymi obowiązkami policjanta. Uzyskały też kilka praktycznych wskazówek co do zasad  prawidłowego poruszania się w drodze do szkoły i w jej okolicach. Przedszkolaki uzupełniły i utrwaliły wiedzę zdobytą do tej pory o ruchu drogowym.

Pożegnanie jesieni

W dniu 8 grudnia 2009 r. grupa sześciolatków przygotowała przedstawienie dla rodziców pt. „Pożegnanie jesieni”. Występ był podsumowaniem cyklu zajęć o jesiennej tematyce, odbywających się w naszym przedszkolu. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki interpretowały muzykę prostymi tańcami. Atmosferę jesieni przypominały prace plastyczne i przygotowane dekoracje. Dodatkowy pokaz dała grupka dziewcząt z grupy tanecznej pani Grażyny Borycy, która pokazała układ taneczny wprowadzający widzów w nastrój świąteczno – zimowy.  Spotkanie zakończył słodki poczęstunek dla wszystkich.

Niecodzienny gość

7 grudnia 2009 r. sześciolatki od samego rana z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Św. Mikołaja. Jak co roku nie zawiódł dzieci, przyjechał do naszej grupy z wielkim workiem prezentów. Każde dziecko zostało obdarowane paczką – niespodzianką. Przedszkolaki w podziękowaniu za prezenty recytowały wiersze na cześć Św. Mikołaja. Wizyta zakończyła się pamiątkowymi fotografiami. Sześciolatki obiecały być tak samo grzeczne przez cały następny rok.

Wigilia w naszej grupie

Ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu była uroczysta Wigilia, która odbyła się 22 grudnia 2009 r. Przy współudziale rodziców zorganizowaliśmy piękny wigilijny stół, który zastawiliśmy tradycyjnymi potrawami. Były kluski z makiem, ryby, śledzie, sałatki i pierogi oraz owoce i słodycze. Na stole zgodnie z tradycją leżało sianko. Posiłek poprzedziły zabawy i rozmowy przybliżające najważniejsze tradycje związane z tym dniem. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem  składając sobie najlepsze życzenia.  Wigilia zakończyła się wspólnym kolędowaniem.

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu nie mogliśmy zapomnieć o Dniu Babci i Dziadka. Sześciolatki przygotowały program artystyczny dla zaproszonych gości. Uroczystość odbyła się 22 stycznia 2010 r. w naszej sali. Dziadkowie i Babcie tłumnie stawili się na zaproszenie. Dzieci wierszem i piosenką dziękowały swoim bliskim za miłość i poświęcany czas. Przedszkolaki obdarowały Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami. Goście mogli podziwiać też galerie swoich portretów wykonanych w ciekawej technice. Portrety były tak przygotowane, że przypominały stare cenne fotografie. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek oraz wspólne rozmowy i pamiątkowe fotografie.

w górę

Opracowała Katarzyna Rodzik

 

autor  © 2010 rap

 

STRONA GŁÓWNAARTYKUŁY