REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

„Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może” Janusz Korczak

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POLONISTYCZNYM I HISTORYCZNYM

W listopadzie i grudniu 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach: polonistycznym i historycznym, zorganizowanych przez Centrum Edukacyjne „LECTURA”. Łącznie do zmagań o atrakcyjne nagrody (konsola do gier, tablet, odtwarzacz mp3) przystąpiło 21 dzieci. Zarówno konkurs historyczny jak i polonistyczny miał formę testu składającego się z 30 pytań zamkniętych oraz jednego pytania otwartego.

Uczniowie biorący udział w I Ogólnopolskim Konkursie Historycznym musieli popisać się wiedzą z zakresu legendarnych początków państwa polskiego do bitwy pod Grunwaldem.

Temat II Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego brzmiał „Legendy, baśnie i bajki polskie”. Dzieci miały za zadanie wykazać się znajomością tekstów literackich oraz umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Pytanie otwarte w obydwu konkursach polegało na napisaniu pracy literackiej na zadany temat. W wypowiedzi pisemnej oceniano: walory literackie, inwencję twórczą, poprawność ortograficzną, interpunkcyjną, stylistyczną i językową.

Wszyscy niecierpliwie czekaliśmy na wyniki, które poznaliśmy w lutym 2015 roku. Sprawiły one niezmierną radość dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym I miejsce w kraju zajęła uczennica klasy V c Zofia Gierczak, zaś I miejsce w województwie uczeń klasy V d – Jakub Tyszkiewicz. W II Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym I miejsce w województwie zajęła uczennica klasy VI b – Aniela Tarkowska.

Sukcesy uczniów mają dla nich samych olbrzymie znaczenie: zwiększają ich zapał do nauki, rozbudzają zainteresowania i motywują do dalszej pracy. Sam fakt zajęcia jakiegoś miejsca, nawet otrzymanie wyróżnienia czy dyplomu uczestnictwa powoduje radość i ogromne dowartościowanie. Nasi uczniowie poprzez udział w ogólnopolskiej rywalizacji mogli odkrywać oraz rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia, a także porównać swój poziom wiedzy z rówieśnikami z całej Polski.

Osiągnięcia wychowanków to również wielka radość i satysfakcja dla ich nauczycieli. Wdrażanie dzieci do systematycznej pracy nad własnym rozwojem stanowi bowiem szczególnie ważną część składową działań pedagogicznych. Wierzymy, że sukcesy uczniów zmotywują ich rówieśników do brania udziału w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich. Udowodnili oni bowiem, że chęci, pracowitość, kreatywność i determinacja prowadzą do sukcesu, że warto walczyć o realizację marzeń.

 

nauczycielka języka polskiego Jolanta Markuszewska,

nauczycielka historii Marta Sołdaj

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015