REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ŚLUBOWANIE NA UCZNIA

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

8 października 2015 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

W uroczystości udział wzięli: pan dyrektor Mirosław Plandowski, pani dyrektor Ewa Zielińska, zaproszeni goście z Urzędu Gminy z panem burmistrzem Zygmuntem Wyroślakiem na czele, proboszcz parafii w Poniatowej - ksiądz Proboszcz Piotr Petryk, Rodzice oraz główni bohaterowie tego dnia - pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami: panią Ewą Zielińską, panią Marią Tatarą, panią Anną Woźniak, panią Anną Rosińską-Stolą oraz panią Katarzyną Tarajko.

   

Doskonale przygotowani, choć nieco stremowani uczniowie zostali poddani próbom przygotowanym przez Profesora Omnibusa i jego pomocników. Z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania, które udowodniły, że nie są już przedszkolakami i zasługują, by przyjąć ich w poczet uczniów szkoły podstawowej. Powagi dodawał uczniom odświętny strój podkreślający doniosłość wydarzenia.

Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle uroczystej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. W tej podniosłej chwili emocje malowały się nie tylko na twarzach pierwszaków, ale przede wszystkim ich rodziców – dumnych z małych Polaków powtarzających głośno słowo „Ślubujemy!”

Następnie pan dyrektor Mirosław Plandowski wraz z panią  dyrektor Ewą Zielińską dokonali symbolicznego pasowania - ogromnym ołówkiem - na ucznia. Od tej chwili 118 pierwszaków stało się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej.

Dyrekcja oraz zaproszeni goście nie szczędzili ciepłych słów, życzeń i gratulacji. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz ciekawe upominki.

Na zakończenie pani Ewa Zielińska przygotowała dla wszystkich niespodziankę - prezentację zdjęć z zajęć w pierwszych klasach. Wszyscy żywo reagowali widząc siebie i swoich kolegów. Po pamiątkowych zdjęciach uczniowie wraz z wychowawczyniami i rodzicami udali się do swoich sal na dalsze świętowanie. To były niezapomniane chwile!

 

Anna Rosińska-Stola, Katarzyna Tarajko

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015