REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 A WSZYSTKO PRZEZ TE BUTY...

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

13 listopada 2015 roku odwiedził naszą szkołę niezwykły gość. Pan Stefan Poręba jest organizatorem zbiórki obuwia dla dzieci i dorosłych z Zambii. Skąd pomysł żeby zbierać buty i to dla mieszkańców Zambii? Pan Stefan zawsze marzył o wielkich podróżach i wędrował po mapach kontynentów aż jego palec zatrzymał się właśnie na Zambii. Daleko… - pomyślał, ale i tak tam pojadę. Minęło kilka lat i jego postanowienie stało się faktem. Zakochał się w przyrodzie, kulturze no i oczywiście ludziach z tego kraju. Jego uwagę zwróciło to, że mieszkańcy Zambii są życzliwi i otwarci ale bardzo, bardzo biedni. Posiadanie butów to prawdziwy luksus. Pan Stefan postanowił dać im ten luksus. Stąd zbiórka butów.

Opowieść o Zambii zaczęliśmy od pięknego widoku z lotu ptaka na stolicę Lusaki. Później zostaliśmy zabrani do chat, gdzie poznaliśmy warunki w jakich żyją Zambijczycy. Z niedowierzaniem i lekkim przerażeniem patrzyliśmy na OWADY i inne bardzo dziwne rzeczy, które mieszkańcy tego kraju z apetytem zajadają.

Nasze dzieci ze zdumieniem patrzyły na piłkę, którą grają ich koledzy w „nogę” oraz buty, w których biegają po boisku. Opowieść i piękne zdjęcia skończyły się bardzo szybko. Chcielibyśmy jeszcze więcej, dlatego już teraz zaprosiliśmy pana Stefana do nas w maju. Na koniec przekazaliśmy kilka dużych worków obuwia dla mieszkańców Zambii.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy zbiórce obuwia.

Anna Rosińska-Stola

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015