REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Już od pięciu lat w naszej szkole mamy okazję zaprezentować nasze talenty muzyczne i językowe jednocześnie, spotykając się na Szkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Kolejna edycja festiwalu miała miejsce 9 grudnia 2015 r. i była okazją, by posłuchać dziewięciorga uczniów śpiewających swoje ulubione piosenki – najczęściej w języku angielskim, choć znalazła się także jedna śpiewana po rosyjsku.

Uczestników części konkursowej festiwalu oklaskiwali uczniowie klas IV-VI, a oceniało jury, w skład którego wchodził pan dyrektor Mirosław Plandowski, pani dyrektor Ewa Zielińska i nauczyciele języka angielskiego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom językowy i pokazali, że na scenie czują się, jak ryby w wodzie. Jak zauważył pan dyrektor, wyłonienie zwycięzców było trudne. A oto, kto zrobił największe wrażenie na jurorach:

I miejsce: Milena Wójtowicz i Oliwia Topolska, kl. 5B, w piosence Shakiry i Rihanny „Can’t Remember To Forget You”

II miejsce: Natalia Jaworska, kl. 6C, w piosence Ellie Goulding „Outside”

III miejsce: Julia Wiczuk i Oliwia Borowiec, kl. 4A, w piosence Bruna Marsa „Uptown Funk”

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, atrakcyjne nagrody książkowe i pamiątki. A w czasie gdy obradowało jury, publiczność zabawiała klasa 3A, prezentując żywiołowy recital złożony z piosenek w językach: angielskim i flamandzkim. Z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, w ich repertuarze nie zabrakło piosenki „Jingle Bells”.

 

Tekst i zdjęcia: Beniamin Galicki

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015