REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 MIKOŁAJKI 2015

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

4 grudnia 2015 roku – z okazji Mikołajek – nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla uczniów niespodziankę. Przystrojeni w mikołajowe czapeczki czytali Bajkę Samograjkę „Jaś i Małgosia” Jana Brzechwy. W rolę Małgosi wcieliła się pani Katarzyna Tarajko, Jasia zagrała pani Ewa Zielińska.

W postać strasznego wilka wcielił się pan dyrektor Mirosław Plandowski, czarownicy pani Joanna Nowakowska. Role rodziców dzieci przypadły pani Halinie Bednarz – matka, Annie Rosińskiej-Stoli – ojciec. Słuchacze z wypiekami na twarzy słuchali opowieści o wyprawie dzieci do lasu. Mimo, że znali ją doskonale to świetne kreacje słowne naszych nauczycieli sprawiły, że na nowo przeżywali przygodę Jasia i Małgosi. Klasa III b pod opieką pani Joanny Nowakowskiej przygotowała inscenizację wiersza „Kłopoty Mikołaja”. Zabawne dialogi rozbawiły zgromadzoną publiczność.

Mikołaj przygotował także tradycyjne prezenty dla wszystkich grzecznych uczniów. Dzieci mogły popisać się znajomością piosenek i wierszyków o Mikołaju, zaś niektórzy mieli okazję pozować do wspólnego zdjęcia. I kto mówił, że Mikołaj nie istnieje…?

 

Anna Rosińska-Stola

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015