REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SZKOLNE KOŁO CARITAS

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Już od kilkunastu lat w naszej szkole działa SKC, do którego należy 58 uczniów z klas czwartych i szóstych. Zadaniem Koła jest działalność charytatywno-opiekuńcza polegająca na pomocy najuboższym uczniom naszej szkoły lub tym, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej oraz uczniów chorych. Członkowie Koła włączają się w posługę miłosierdzia na zasadzie wolontariatu.

Nasze szkolne koło stale współpracuje i włącza się w akcje prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy swoją działalność od zbiórki przyborów szkolnych włączając się w Akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy kiermasz ciast podczas dyskoteki szkolnej, a zarobione pieniądze przeznaczyliśmy na zakup słodyczy na paczki świąteczne dla uczniów naszej szkoły.

Wzięliśmy też udział w Konkursie „Mam Tę Moc” zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, który polegał na sprzedaży świec wigilijnych i zbiórce plastikowych nakrętek.

Członkowie Koła włączyli się też w Akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” oraz pomagali w przygotowaniu Jasełek szkolnych. Wszystkie zadania realizujemy zgodnie z nadzorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Cieszy fakt, że młodzi ludzie z naszej szkoły tak chętnie i bezinteresownie chcą służyć swoim czasem i pomocą innym, wypełniając w ten sposób Chrystusowe przykazanie miłości bliźniego. 10 stycznia 2016 roku odbyła się Gala Wolontariatu w Lublinie, gdzie podsumowaliśmy rok naszej pracy.

Wszystkim członkom, którzy aktywnie brali udział w pracach Koła w roku 2014/2015 serdecznie dziękuję i zapraszam do dalszej aktywności w Nowym Roku 2016.

Opiekun Koła - Anna Świst

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016