REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 MISTRZ ORTOGRAFII 2016

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

Już od czternastu lat w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej organizowany jest Konkurs Ortograficzny pod nazwą „Mistrz Ortografii”.

Zmaganiom ortograficznym każdego roku przyświeca inne motto, ale ich cel nadrzędny nie ulega zmianom – jest nim rozwijanie zainteresowań językiem polskim jako składnikiem dziedzictwa kulturowego oraz zachęcenie do pogłębiania swoich umiejętności posługiwania się pisemną odmianą naszego języka.

Jako nauczyciele uczący języka polskiego doskonale zdajemy sobie sprawę, że droga do opanowania nawyku ortograficznego jest niezwykle długa i żmudna, a jedynym sukcesem jest długotrwała, systematyczna, planowa i świadoma praca z dziećmi. Aby wykształcić czujność ortograficzną, potrzebne są ćwiczenia utrwalające, koniecznie urozmaicone, nie pozwalające na bezmyślne i mechaniczne uzupełnianie. Stąd konieczność poszukiwania atrakcyjnych, coraz bardziej efektywnych i ekonomicznych metod nauczania ortografii – jedną z takich skutecznych metod są konkursy ortograficzne. W naszej szkole Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” stał się już wieloletnią tradycją, a uzyskanie przez uczniów tytułu Mistrz Ortografii jest wciąż wielkim sukcesem i nagrodą za swoje umiejętności ortograficzne i ciężką pracę.

W bieżącym roku konkurs przyjął formę dyktanda sprawdzającego znajomość zasad pisowni i interpunkcji w praktyce. Przystąpiło do niego osiemnastu najlepszych uczniów klas VI z naszej szkoły. Po sprawdzeniu prac konkursowych okazało się, że zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii przypadł w tym roku:

Zofii Gierczak z klasy VI C, która osiągnęła wynik 99,5 %,

Jakubowi Tyszkiewiczowi z klasy VI D –  97%

i ex aequo na trzeciej pozycji z wynikiem 95% trzem uczennicom:

Annie Bieńko z klasy VI C, Aleksandrze Dobraczyńskiej i Aleksandrze Kramek.

Wszystkim uczestnikom konkursu ortograficznego gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy ortograficznej i umiejętności zastosowania jej w praktyce oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

Dorota Herda

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016