REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZNI NA DRODZE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

Od wielu lat na terenie naszej szkoły trwają akcje związana z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Podczas nich funkcjonariusze  policji z Opola Lubelskiego przeprowadzają pogadanki z uczniami klas IV- VI.

W tym roku szkolnym odbyły się one w dniach 11 i 21 kwietnia 2016 roku dla klas IV pod hasłem: „Bezpieczni na drogach”. Spotkania miały charakter profilaktyczny i obejmowały tematykę z zakresu bezpieczeństwa. Mundurowi prezentowali filmy zawierające instruktaż dotyczący przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez: pieszego, pasażera i rowerzystę. Uświadamiali uczniom, jak ważne jest posiadanie wymaganych elementów wyposażenia rowerzysty. Uwrażliwiali słuchaczy na skutki jakie niesie za sobą nie używanie elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym i zabudowanym oraz nie przestrzeganie przepisów zawartych w kodeksie ruchu drogowego.

Mam nadzieję, że uczniowie we właściwy sposób wykorzystają przekazane im informacje i ostrzeżenia, co przyczyni się do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Opracowanie i zdjęcia Anna Ćwiklak

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016