REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2018

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 29.11.2018 r.

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością."
- Thomas Jefferson

W ubiegłą sobotę w naszej miejscowości odbyła się XXVI edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Jak co roku włączyli się do niej uczniowie z naszej szkoły oraz harcerze z 38 Drużyny. Wspierali ich nauczyciele – wolontariusze tej akcji: Iwona Paleczna, Jolanta Markuszewska, Iwona Karabela, Bożena Socha, Wiesława Sudy, Anna Świst, Joanna Niezgoda, Monika Wnuk, Anna Ćwiklak, Ewa Broda.

Już od rana przy największych sklepach spożywczych nasi uczniowie zbierali dary żywnościowe, artykuły szkolne i papiernicze, środki higieny, aby przekazać je dzieciom i starszym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Cieszy nas fakt, że nikogo nie trzeba było długo namawiać do udziału w tej akcji, każdy z nas czuł, że robi coś ważnego i pożytecznego. Czuliśmy satysfakcję z faktu, że dorzuciliśmy małą cegiełkę do tego ogólnopolskiego łańcucha dobra i postaraliśmy się o to, aby inni też mogli poczuć magię i piękno zbliżających się świąt.

Uczulmy nasze serca na biedę i głód…” - niech słowa tej piosenki, napisanej przez Romualda Lipko i promującej akcję PDPZ, towarzyszą nam w przedświątecznym czasie.

 

Jolanta Markuszewska


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018