REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SUKCES NASZEJ UCZENNICY

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 01.12.2018 r.

28 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej odbył się Finał  XVII edycji Konkursu Wiedzy o Regionalizmie. Celem organizowanego od wielu lat przez Towarzystwo Przyjaciół Poniatowej i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Poniatowej konkursu jest przybliżanie młodzieży dziedzictwa kulturowego miasta i gminy Poniatowa oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją.

Konkurs miał charakter dwuetapowy. Finał poprzedzony był eliminacjami szkolnymi. W tym roku do eliminacji szkolnych przystąpiło aż trzydziestu trzech uczniów, których zadaniem było rozwiązać test składający się z dwudziestu pytań. Zwyciężczynie: Aleksandra Kramek z klasy 5b i Anna Pawełkiewicz z klasy 6b reprezentowały naszą szkołę w finale gminnym.

Turniej otworzył Prezes TPP pan Rafał Pastwa wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej panią Anetą Poniatowską, Burmistrzem Poniatowej panem Pawłem Karczmarczykiem i Dyrektorką Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej panią Anną Dziaduch. Najlepszą spośród pięciu reprezentacji szkół podstawowych okazała się Ania Pawełkiewicz, uzyskując w teście najwyższą liczbę punktów.

W trakcie oceniania testów uczniowie wzięli udział w lekcji o regionalizmie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Poniatowej. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pana Burmistrza Pawła Karczmarczyka ufundowane przez Urząd Miasta w Poniatowej i Towarzystwo Przyjaciół Poniatowej. Nauczyciele przygotowujący młodzież do konkursu i pozostali uczestnicy turnieju dostali nagrody niespodzianki.

Ani Pawełkiewicz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Marta Sołdaj


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018