REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 25.02.2019 r.

W środę i w czwartek, tj. 06 i 08 lutego 2019 roku funkcjonariuszka policji z Opola Lubelskiego przeprowadziła pogadanki z uczniami z klas IV-V Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej pod hasłem: „Bezpieczne ferie zimowe”.

Tematem przewodnim spotkań były zagadnienia dotyczące rozwagi oraz właściwego zachowania podczas zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariuszka przypomniała zasady, które trzeba respektować, by ferie były bezpieczne. Rozmawiała z uczestnikami prelekcji, jak zorganizować zabawy na świeżym powietrzu, by sprawiały radość i kończyły się szczęśliwie. Ostrzegała, jak należy reagować w razie zagrożenia w kontakcie z groźnymi zwierzętami. Informowała o ryzyku jakie niesie za sobą wchodzenie na zamarznięte akweny wodne. Dzięki temu dowiedzieli się, jak należy postępować, gdy pokrywa lodowa załamanie się pod kimś.

Mundurowa przestrzegała przed nierozważnym korzystaniem z Internetu. Omówiła zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i zagrożenia związane z kontaktami z nieznanymi osobami.

Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły otrzymali plakat i broszurki z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej – dotyczące odpowiedniego poruszania się po stokach.

Anna Ćwiklak


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019