REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 NARODOWE CZYTANIE 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

  opublikowano dnia 13.09.2019 r.

W dniu 7.09.2019 roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie zorganizowanej w Poniatowej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Na ósme Narodowe Czytanie para prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda - wybrała nowele polskie. Jak zaznaczył prezydent, dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas one, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

W sobotnie przedpołudnie we wspólnym czytaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta, uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół z gminy Poniatowa, reprezentanci różnych organizacji, stowarzyszeń oraz pracownicy biblioteki.

Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Iwona Karabela i Jolanta Markuszewska oraz uczniowie z klas ósmych: Natalia Kucharska, Zuzanna Borowińska i Daniel Przybycień. Wspólnie odczytaliśmy nowelę Janko Muzykant, która wywołała łzy wzruszenia wśród słuchaczy.

Akcja ta pozwoliła nam przez chwilę się zatrzymać i wsłuchać w piękno naszego ojczystego języka. Poza tym, jak zauważył Prezydent, Narodowe Czytanie kolejny już raz udowodniło, że polska literatura ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wartości.

 

Jolanta Markuszewska


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019