REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ŻYWA LEKCJA PRZYRODY V.2

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W dniach 12 – 13 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyły się oryginalne lekcje przyrody, bez podręczników, ćwiczeń i zeszytów. Odwiedziły nas nietypowe „pomoce naukowe” - egzotyczne zwierzęta. Mieliśmy okazję poznać i obejrzeć z bliska fascynujące gady (kameleony i gekony), pajęczaki (jadowite pająki ptaszniki i skorpiony), czy owady (patyczaki, szarańczę, modliszki, karaczany, liśćce). Niektóre z nich mogliśmy wziąć na ręce, dotykać, głaskać, a nawet pstrykać im zdjęcia.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Opiekunowie zwierząt w bardzo interesujący sposób opowiadali nam o swoich podopiecznych. Mogliśmy usłyszeć o tym, gdzie i w jakich warunkach żyją, poznać tajniki budowy i czynności życiowych oraz ich zwyczaje. Zaznajomiliśmy się z warunkami ich hodowli. Obserwowaliśmy patyczaki, które tańczyły w rytm muzyki, czy kameleona Nikodema, jak zmienia ubarwienie oraz swoim długim językiem połyka owady. Ogromne emocje wzbudziła wylinka pająka ptasznika, czy oplatający się wokół dłoni egzotyczny wij.

Niektórzy z uczniów postanowili założyć w domach własne hodowle patyczaków. Na koniec każdego ze spotkań uczniowie mogli sprawdzić, ile udało się im zapamiętać z informacji, które przekazali nam hodowcy. Prowadzący zaproponowali dzieciom konkursy wiedzy, w których nagrodami były patyczaki.

Żywa lekcja przyrody była dla naszych uczniów ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Dostarczyła wiele radości i wrażeń. Przyczyniła się do pogłębienia wiedzy na temat zwierząt żyjących w innych strefach krajobrazowych. Być może stała się inspiracją dla nowych zainteresowań naszych dzieci.

Opracowanie: Anna Sawicka i Bożena Szwed

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014