REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZNIE NA DRODZE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

W środę 27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.

Tego dnia zespoły czteroosobowe z Kolonii Poniatowej, Kraczewic, Niezabitowa i Poniatowej zmierzyły się ze sobą w trzech konkurencjach: test wiedzy, test skrzyżowania i udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy: wiedzy i skrzyżowania oraz udzielali pierwszej pomocy. Pierwszy test – wiedzy, obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. Drugi test – skrzyżowania, polegał na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Trzecia konkurencja, sprawdzała umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Pielęgniarki: Pani Aneta Kopiś i Pani Bożena Skorek, czujnie obserwowały i oceniały drużyny podczas udzielania pierwszej pomocy rannemu w danej sytuacji. Po podsumowaniu tych konkurencji zwyciężył team z Kolonii Poniatowej. Drużyna z naszej szkoły z Poniatowej w składzie: Lichota Igor, Rosiński Damian, Ciosek Wiktoria i Wojtaszko Patrycja zajęła 2 miejsce.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Poniatowej i PAWTRANS Holding Sp. z o. o. z siedzibą w Poniatowej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, współorganizatorka, opiekunowie i drużyny biorące udział w ww. konkursie dziękują fundatorom za nagrody.

Opracowanie i zdjęcia Anna Ćwiklak

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016