REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BIWAK HARCERSKI PALCEM PO MAPIE

HARCERSTWO

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W dniu 4 marca 2016 roku wybraliśmy się na 2-dniowy biwak do Jakubowic Konińskich, aby uczcić 75-rocznicę śmierci założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Łącznie zjechało się prawie 150 harcerek i harcerzy. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi drużynami miło spędziliśmy ten czas na wspólnej zabawie, a naszym harcom przyświecało hasło „Palcem po mapie”. Podczas tych dwóch dni poznaliśmy kulturę, zwyczaje, tradycje, język i kuchnię wylosowanego kraju. Podczas zadań świetnie się bawiliśmy, było dużo śmiechu, przebieranek, ćwiczeń manualnych, ale też zagadek umysłowych. Musieliśmy wykorzystaliśmy naszą wiedzę harcerską, aby kupić fanty potrzebne do wykonania poszczególnych zadań. Nie zabrakło  też pląsów i wspólnego śpiewania.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

 

 

Biwak ten na długo pozostanie w pamięci zwłaszcza naszych „biszkoptów”. To ich w środku nocy alarm postawił na nogi. Okazało się, że jest to początek ostatniej próby przed Przyrzeczeniem. Mundur miał być nienaganny, a druhna Krysia przeprowadziła krótki egzamin ze znajomości Prawa Harcerskiego. Stres był ogromny, zwłaszcza, że o godz. 1.30 trudno było zebrać myśli. Jednak wszyscy ostatecznie zostali włączeni do braci harcerskiej i dostąpili zaszczytu noszenia krzyża harcerskiego, który na każdego skauta nakłada obowiązki związane z wypełnianiem Prawa Harcerskiego.

 

W sobotnie popołudnie po podsumowaniu naszych 2-dniowych działań w atmosferze przyjaźni, braterstwa i wzajemnej tolerancji pożegnaliśmy się harcerskim „Czuwaj”. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

 

Jolanta Markuszewska

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016