REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY - III ETAP

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Do akcji UNICEF Mali uczniowie idą do szkoły przystąpili uczniowie klas 1c i 3c po wcześniejszym uzyskaniu zgody na udział w projekcie od ich rodziców. W I etapie dzieci poznały materiały edukacyjno-informacyjne o Mali przysłane przez UNICEF.

II etap projektu to wirtualna podróż do Mali. Dzieci z klasy 3c, w grupach tematycznych, przygotowały referaty, prezentacje multimedialne, galerie zdjęć o omawianym kraju. Następnie zaprezentowały je uczniom klasy 1c. Dzięki tym zajęciom dzieci poznały historię, kulturę, sztukę, florę, faunę, muzykę, tradycje Mali. Etap ten został zakończony ekspozycją gazetek tematycznych o Mali i akcji UNICEF, które zostały wyeksponowane w salach lekcyjnych oraz w galerii plastycznej szkoły.

Kolejny III etap, to wykonanie przez dzieci z klasy 3c książek o Afryce. W pracach tych pomagali rodzice, babcie, ciocie (pełna integracja rodziny). Książki były pisane prozą lub wierszem z wykorzystaniem komputera. Zostały starannie ozdobione. Każda z nich opowiadała historię związaną z Afryką. Tak przygotowane książki zostały umieszczone w szkolnej galerii plastycznej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzana była zarówno przez uczniów szkoły jak i rodziców.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W tej fazie realizacji projektu nastąpił wybór najoryginalniejszej książeczki „Przygody bociana Antosia” autorstwa Amelii Meisner z klasy 3c. Książka ta będzie reprezentowała naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie Dzień książki dla Afryki. Ponadto nasi uczniowie przygotowali program artystyczny dla społeczności szkolnej pt. „Pomóżmy dzieciom z Mali”- inscenizacja o pomocy humanitarnej i wolontariacie dla Afryki, zakończony prezentacją filmu o Mali (materiały UNICEF).

Dzięki udziałowi w półrocznym przedsięwzięciu „Mali uczniowie idą do szkoły”, dzieci nauczyły się nieść pomoc innym, poznały także kulturę i historię Mali, doskonaliły technologię informacyjną, a także technikę prezentacji słowem na zadany temat. Była to wspaniała przygoda dla uczniów klas 1c i 3c.

 

Iwona Kucharek, Anna Woźniak

  

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016