REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 APEL NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Dnia 10 listopada 2015 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy V c i klasy II a. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu państwa polskiego w roku 1918. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie wprowadzili wszystkich zebranych w wydarzenia minionego okresu.

 

Recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne mówiące o Polsce i jej burzliwych dziejach. Prezentacja multimedialna miała przybliżyć postacie i miejsca tamtego okresu. Dzięki takim uroczystościom, uczniowie mogą kształtować i pogłębiać postawy patriotyczne.

 

Niech wszystkim zawsze towarzyszą słowa przewodnie naszego apelu „Kto tę ciszę raz usłyszał, wiele mówi mu ta cisza. Tam zapisane są przodków marzenia, Wszystkie tęsknoty bóle i cierpienia. I trzy słowa, które przez pokolenia szły: BÓG, HONOR, OJCZYZNA ………”

 

Monika Wnuk

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015