REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 EURO WEEK - SZKOŁA LIDERÓW 2016

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

W dniach 5-9 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie językowym EURO WEEK - Szkoła Liderów. Po długiej podróży 18-osobowa grupa dotarła do Międzygórza, malowniczej miejscowości górskiej ulokowanej w Kotlinie Kłodzkiej.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Nasi uczniowie wraz z dziećmi ze szkoły w Radomiu oraz z Warszawy uczestniczyli intensywnych warsztatach językowych, prowadzonych wyłącznie w języku angielskim. Poprzez uczestnictwo w grach, zabawach interaktywnych warsztatach, prezentacjach, dzieci doskonaliły język angielski, uczyły się nowych słówek, zwrotów.

 

Naszą grupą zajmowali się wolontariusze z Indii, Meksyku, Ukrainy, Turcji, Kenii, Azerbejdżanu, Włoch, Polinezji Francuskiej. Podczas wspólnych wycieczek m.in. do Wodospadów Wilczki, Ogrodów Bajek, tamy w dolinie Wilczki, Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej pomagali dzieciom, a także prowadzili z nimi rozmowy w języku angielskim.

 

Na zakończenie pobytu wolontariusze zaprosili wszystkich do udziału w ostatniej aktywności „Mission Impossible” .Była to wspólna praca wszystkich uczestników projektu, polegająca na wykonaniu 12 zadań m.in. nakręcenie horroru, przygotowanie plakatu EuroWeek, przygotowanie reklam kilku produktów pokazu mody, układu tanecznego itp. Niemożliwe stało się możliwe - wszystkie zadania zostały wykonane i zaprezentowane na forum EuroWeek. Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat, potwierdzający udział w projekcie.

 

Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do udziału w kolejnej edycji programu Euro Week w terminie 9-13 czerwca 2017 r. Rekrutacja rozpocznie się po wakacjach.

 

Iwona Kucharek

szkolny koordynator projektu

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016