REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

„Stopień harcerski to nie order, to próba wartości i przydatności osobistej i społecznej.”

Józef Sosnowski
 

Datę 13 czerwca 2016 roku na pewno zapamiętają skauci, którzy w tym dniu złożyli uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie. Jednak zanim to nastąpiło, musieli udowodnić, że zasługują na miano harcerza. Ostatnią próbę przygotowali dla nich ich koledzy z drużyny. Mimo że harcerstwo to przede wszystkim zabawa, jednak w tym dniu wyczuwało się atmosferę niecierpliwego oczekiwania.

Biszkopty, którzy zadeklarowali chęć złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego, musieli odnaleźć harcerskie patrole, wykazując się przy tym umiejętnością odczytywania mapy Poniatowej. Podczas energicznego marszu ulicami naszego miasta udowodnili, że znają Prawa Harcerskiego, potrafią odpowiedzieć  na pytania z historii Poniatowej, wykazali się znajomością technik harcerskich, szyfrów oraz  umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Musieli udowodnić, że potrafią w praktyce wypełnić niektóre punkty prawa, pokazać, że potrafią być ofiarni, oszczędni, chętnie niosą pomoc bliźnim i miłują przyrodę.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Po długim marszu, wykonaniu licznych zadań i zaliczeniu ich w kilku punktach patrolowych rozlokowanych w mieście, wszystkim udało się dotrzeć na Cygańską Polanę. Tu harcerze przygotowali ognisko, które zostało odpalone od jednej zapałki. Dla trojga harcerzy miało ono szczególne znaczenie, bowiem właśnie na Ogień złożyli swoją Przysięgę Harcerską. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami ZHP, dostąpili zaszczytu noszenia krzyża harcerskiego, który nakłada na każdego skauta obowiązki związane z wypełnianiem prawa harcerskiego.

Dalsza część popołudnia upłynęła nam na wspólnych zabawach, pieczeniu kiełbasek oraz zacieśnianiu więzi i przyjaźni harcerskich.

Kolejna zbiórka już we wrześniu! Zapraszamy do wstąpienia w szeregi ZHP wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy lubią się bawić, ale też tych, którzy pragną przezwyciężać swoje lęki i słabości, chcą pomagać innym, którzy chcą sprawdzić się w trudnych warunkach.

 

Jolanta Markuszewska

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016