REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 MAJÓWKA PATRIOTYCZNA

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

21 maja 2016 r. dwóch naszych uczniów z klasy 1c: Jan Tarajko oraz Wiktor Śliwa pod opieką swojej katechetki i wychowawczyni klasy 1e Pani Katarzyny Tarajko, opiekunką drużyny zuchowej w naszej szkole, wzięli udział w majówce o charakterze religijno-patriotycznym, która odbyła się na Adelinie.

Organizatorem uroczystości był Pan Edward Stanek - aptekarz zaprzyjaźniony z naszą szkołą i zasłużony mieszkaniec naszego miasta, który każdego roku organizuje Rajd Pamięci śladami Zapory, przypominając młodemu pokoleniu postać żołnierza niezłomnego, który walczył na terenie województwa lubelskiego o wolność Ojczyzny z niemieckim i sowieckim okupantem. Podczas uroczystego spotkania, na które przybyli żołnierze – weterani ze zgrupowania mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” oraz członkowie AK WiN z naszego województwa: pan Edward Kamecki - prezes Ak WiN oddziału lubelskiego oraz pan Stanisław Wojtowicz prezes Koła WiN w Bełżycach. Swoją obecnością zaszczycili również bliscy krewni majora Dekutowskiego, którzy mieli przyjemność posadzić okolicznościowy dąb, pod którym zabezpieczono i złożono imienna listę osób obecnych na uroczystości.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Podczas majówki została poświęcona kapliczka z Panem Jezusem, która stanęła na posesji organizatora z racji 1050-lecia chrztu Polski. Nasi dwaj uczniowie zaprezentowali zebranym na uroczystości gościom wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Potem wysłuchaliśmy koncertu piosenek patriotycznych w wykonaniu dziecięcej orkiestry dętej z Opola Lubelskiego. Następnie nastąpiły przemówienia zaproszonych gości, którzy wspominali młodemu pokoleniu historyczne już czasy. Po strawie dla ducha i intelektu nastąpiła wspaniała uczta dla ciała, której nie było końca. Nasi uczniowie z udziału w majówce byli bardzo zadowoleni. Nas starszych cieszy fakt, że już małe dzieci chcą brać udział w imprezach patriotycznych, co napawa optymizmem, że w przyszłości i one będą kultywować pamięć o naszych bohaterach narodowych.

 

 Anna Świst

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016