REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA 2015

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Bury misio jest ciekawy i roboty i zabawy. Gdzie się tylko ruszy Krysia, nie obejdzie się bez misia!

25 listopada, podczas szkolnego Święta Pluszowego Misia, uczniom klas I-III przyświecało takie właśnie motto, zaczerpnięte z wiersza Marii Czerkawskiej pt. „Nie obejdzie się bez misia”. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszaki i zebrały się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w programie interaktywno-artystycznym przygotowanym przez klasy 2A i 2F, pod kierunkiem pani Barbary Kani i pani Haliny Bednarz.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Klasy te przywitały zebrane dzieci piosenką „Pluszowy miś”, podczas której każdy mógł pochwalić się swoim pluszakiem, machając nim lub podrzucając do góry. Potem reprezentacja każdej z obecnych klas zabrała się do twórczej pracy plastycznej – każda grupa miała za zadanie stworzyć portret misia z figur geometrycznych. W czasie, gdy artyści plastycy tworzyli swoje portrety misiów - kwadraciaków, trójkąciaków, prostokąciaków i kółeczek, pozostali obecni obejrzeli taniec misiów w wykonaniu klasy 2A. Taniec ten stał się inspiracją dla kolejnych reprezentantów poszczególnych klas do stworzenia własnych, krótkich programów choreograficznych w rytmie piosenki „Jadą, jadą misie”.

 

Następną atrakcją spotkania była konkurencja sportowa. Kolejni przedstawiciele zebranych klas wzięli udział w wyścigu wzdłuż skakanek, przejściu przez mostek, przeskoku przez szarfę skokiem Tygryska, a ostatnim punktem sportowych zmagań było nakarmienie misia poprzez wrzucenie woreczków do pyszczka tekturowego niedźwiadka. Po emocjach sportowych przyszedł czas na rozstrzygnięcie części plastycznej programu. Zebrane dzieci obejrzały, przygotowane przez kolegów, portrety misiów wykonane z figur geometrycznych.

 

Kolejnym punktem imprezy była zabawa ze swoim pluszakiem podczas „Muzycznych figurek”. Uczniowie rytmicznie poruszali się w tracie trwającej muzyki, a gdy ona ucichła, musieli stworzyć ciekawy układ statyczny wykorzystując przyniesioną zabawkę. Następnie, podczas quizu na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi brunatnych, uczniowie mieli okazję popisać się swoimi tęgimi umysłami. Zwieńczeniem spotkania z misiami była piosenka o dwóch misiach smarujących chleb, zaśpiewana przez klasę 3A w języku flamandzkim.

 

Spotkanie uczniów z misiami umilili swoją obecnością: pan dyr Mirosław Plandowski i pani dyr Ewa Zielińska. Dzieci opuszczały salę gimnastyczną promienne i dumne ze swoich pluszowych przyjaciół.

 

tekst i zdjęcia: Beniamin Galicki

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015